Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wiosenne porządki w Poznaniu

08.3.2024
Zdjęcie przedstawia worki na śmieci z napisem "Akcje ekologiczne urząd miasta poznań". Na nim niebieskie lateksowe rękawiczki.
Fot. UMP

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tak jak w poprzednich latach, Miasto Poznań wspiera poznanianki i poznaniaków, chcących wziąć udział w wiosennych porządkach. Właśnie wystartowały zapisy na tegoroczną akcję.

Wspólne sprzątanie zaplanowano na 18-22 kwietnia. W tym czasie mieszkanki i mieszkańcy Poznania włączą się w porządkowanie ogólnodostępnych miejskich przestrzeni. Tak jak w latach ubiegłych, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zapewni niezbędny asortyment (worki i rękawice) oraz zadba o odbiór zebranych odpadów.

Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w duchu eko, w trosce o przyrodę, dobro wspólne i najbliższe otoczenie. Każda z takich akcji to też szansa na zwiększenie świadomości w kwestii nieśmiecenia — już od najmłodszych pokoleń.

Zapisywać można się do niedzieli, 14 kwietnia. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy:

  • zebrać grupę,
  • wypełnić formularz na stronie internetowej
  • odebrać z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP worki i rękawice, a następnie posprzątać wybrany teren.

Wszyscy, którzy dokonają zgłoszenia, otrzymają szczegółowe informacje organizacyjne na temat przebiegu wydarzenia i logistyki działania.

Źródło: poznan.pl