Wnuczek radzi i ostrzega

Rusza kolejny etap programu miejskiego: „Seniorzy - bezpieczeństwo osobiste”. Film edukacyjny „Wnuczek radzi i ostrzega" to inicjatywa Straży Miejskiej, której celem jest ochrona starszych osób przed plagą wyłudzeń.

Jedną z metod chroniących starsze osoby przed oszustami jest kampania informacyjna. Do tej pory, za pośrednictwem wnuków przekazywano starszym członkom rodzin ulotki wykonane w formie laurki lub magnesu na lodówkę. Teraz strażnicy z Zespołu Profilaktyki i policjanci nagrali dla seniorów krótki film edukacyjny. W filmie udział wzięły dzieci - wnuki, które przekazują seniorom podstawowe zasady chroniące ich przed plagą oszustów.

FILM EDUKACYJNY: WNUCZEK RADZI I OSTRZEGA

Straż Miejska Miasta Poznania programem „Wnuczek radzi i ostrzega” wpisuje się w ogólnopolską kampanię na rzecz ochrony osób w podeszłym wieku przed plagą wyłudzeń i okradania ich.

Policyjne statystyki

Ponad 72 mln złotych od ponad 4,5 tys. poszkodowanych - tyle pieniędzy wyłudzili w 2019 roku oszuści posługujący się między innymi metodą „na wnuczka” - tak wynika z danych statystycznych Komendy Głównej Policji. Słynne oszustwo „na wnuczka” doczekało się nowej odsłony. Oszuści kontaktują się telefonicznie z osobami w podeszłym wieku, informując, że ich wnuczek jest zarażony COVID-19 i natychmiast potrzebuje dużej kwoty na leczenie. Metody oszustów ewoluują, dostosowując się do problemów życia codziennego.