Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wolontariat do Poznania – ruszył konkurs regrantingowy

27.4.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu wolontariusze i wolontariuszki CREO, stoją w kole, wyciągają przed siebie ręce, mają na sobie czarne i szare koszulki z logotypem Stowarzyszenia.
Fot. UMP

Rozpoczęła się trzecia edycja programu „Wolontariat do Poznania”, w którym organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego oraz nieformalne grupy działające na terenie stolicy Wielkopolski mogą dostać pieniądze na działania związane z wolontariatem. Wnioski można składać do 19 maja.

„Wolontariat do Poznania” jest szansą na kompleksowe wsparcie tych mieszkańców miasta, którzy mają pomysł na to, jak dobrze i skutecznie pomagać innym. Centralnym punktem programu, realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, jest konkurs, w ramach którego rozdanych zostanie co najmniej 20 minigrantów (o maksymalnej wysokości 3 tys. zł każdy). Pieniądze mogą zostać przeznaczone na inicjatywy wolontariackie realizowane przez instytucje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy, które działają pod ich patronatem.

Wniosek o grant można złożyć na trzy sposoby:

  • mailowo: regranting@wolontariat.poznan.pl,
  • pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie CREO, ul. Kochanowskiego 8a/2, 60-845 Poznań,
  • osobiście: w siedzibie stowarzyszenia w godz. 9.00-16.00.

Termin składania dokumentów upływa 19 maja o godz. 16.00 (dla każdego ze sposobów doręczenia). Wyniki zostaną ogłoszone do 31 maja, zaś projekty mogą być realizowane od 1 czerwca do 10 grudnia.

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat programu, może porozmawiać z konsultantami od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. Są oni dostępni:

  • online pod adresem: regranting@wolontariat.poznan.pl,
  • telefonicznie pod numerem tel. 690 251 119,
  • stacjonarnie w biurze CREO przy ul. Kochanowskiego 8A/2 (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym).

Oprócz tego zaplanowano także dwa spotkania informacyjnie. Najbliższe odbędzie się online w środę, 26 kwietnia o godz. 15.00 pod adresem:

Kolejne zaplanowano na 10 maja w siedzibie Stowarzyszenia. Początek o godz. 15.00.

Więcej informacji: wolontariat.poznan.pl. 

Źródło: poznan.pl