Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wolontariat w Centrum Inicjatyw Senioralnych

Wolontariuszki Centrum Inicjatyw Senioralnych stoją na schodach, wszystkie maja na sobie białe koszulki, uśmiechają się. Każdy z nas, niezależnie od wieku, może zadbać o siebie, dając swój czas innym. Osoby zainteresowanie wolontariatem, mogą włączyć się szereg działań w Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Wolontariat informacyjny

Cyklicznie spotykamy się z niezwykłą grupą seniorów, którzy mają jeden cel – pokazać dojrzałym poznaniakom, że naprawdę warto wyjść z domu. Spotykania odbywają się pod koniec każdego miesiąca w siedzibie Centrum. Przygotowujemy materiały informacyjne, które wolontariusze dostarczają do wybranych miejsc. W siedzibie Centrum odbywają się specjalne dyżury, podczas których nasi wolontariusze udzielają innym seniorom informacji na temat oferty w mieście, wydaja też materiały informacyjne i prasę senioralną.

Wolontariat akcyjny

Centrum Inicjatyw Senioralnych realizuje w ramach swojej działalności wolontariat akcyjny związany z wydarzeniami Targi VIVA SENIORZY! oraz Senioralni. Poznań. Współpracujący z nami wolontariusze pomagają nam w przygotowaniach wydarzeń oraz działaniach promocyjnych. Służą też swoją radą i wsparciem. Podsuwają nam nowe pomysły i dzielą się swoim doświadczeniem, co pozwala nam udoskonalać nasze wydarzenia z roku na rok.

Wolontariat cyfrowy

W Centrum Inicjatyw Senioralnych grupa wolontariuszy pomaga zainteresowanym osobom rozwiązywać bieżące problemy z cyfrowym sprzętem podczas indywidualnych konsultacji. Krok po kroku przeciwdziałamy cyfrowemu wykluczeniu najstarszej grupy poznaniaków.

Zapraszamy do współpracy osoby, które dobrze czują się w digitalnym świecie, nie są im obce laptopy, media społecznościowe czy aplikacje w telefonie, i przede wszystkim lubią pomagać innym. Wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od wieku. Współpracują z nami licealiści, studenci, osoby pracujące oraz te na emeryturze. Wolontariuszom zapewniamy wsparcie i przygotowawcze szkolenie.

 

Dołącz do nas!

Kontakt:

tel. 61 847 21 11, 61 842 35 09
centrum@centrumis.pl
kinga.bogula@centrumis.pl