Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: na różowym tle po prawej stronie rysunek sylwetek kilku kobiet, zwrócone są w prawą stronę, trzymają złotą szarfę z napisem: "jesteśmy wspaniałe", po lewej stronie grafiki napis: "Women Talk. Poznanianki 2023, 12-13 października", poniżej logotypy organizatorów.Miasto Poznań i Estrada Poznańska zaprasza na wydarzenie Women Talk. Poznanianki 2023, które odbędzie się w dniach 12 i 13 października w Pawilonie, Kinie Muza oraz Teatrze Ósmego Dnia. To będzie czas pełen inspiracji, refleksji i głębokich rozmów na temat kobiet, ich doświadczeń oraz wyzwań, z jakimi borykają się w codziennym życiu.

Harmonogram wydarzeń:

  • 12 października

Tego dnia w Pawilonie (ul. Ewangelicka 1) odbędą się trzy panele dyskusyjne poświęcone: siostrzeństwu (godz. 10.00), inkluzywności (godz. 12.30) i zdrowiu (godz. 15.00). Panelistki, rozmówczynie i słuchaczki znajdą się w przestrzeni, w której porozmawiają na tematy aktualne dla doświadczeń kobiet żyjących współcześnie w Polsce. Zostaną poruszone kwestie teoretyczne, jednak z optyką nastawioną na to, jak działają one w praktyce. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie spotkanie z Poznaniankami roku 2023 oraz wydarzenie „Rozmowy przy stole” (godz. 18.00), podczas których drag queen Twoja Stara zaprosi uczestników do performatywnego doświadczenia wspólnej debaty. Wydarzeniem towarzyszącym będzie performatywne czytanie „Niewidzialnych kobiet” autorstwa Caroline Criado Perez w Teatrze Ósmego Dnia (godz. 20.30).

  • 13 października

W tym dnia odbędą się 3 moduły warsztatowe, poświęcone pracy z ciałem (godz. 10.00, Pawilon, ul. Ewangelicka 1), nowym praktykom liderskim (godz. 10.00, Kino Muza, sala 2) oraz wzmacnianiu pewności siebie (godz. 10.00, Kino Muza, sala 3), a także otwarty pokaz filmu dokumentalnego „Kobieta” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda i Anastasii Mikovej w Kinie Muza (z rozmową z publicznością po seansie).

Miejsca wydarzeń: Pawilon (ul. Ewangelicka 1), Kino Muza (ul. Św. Marcin 30), Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44)

Pełen program wydarzeń i formularz zgłoszeniowy dostępne są na miejskiej stronie internetowej.

Poznanianki to projekt Miasta Poznań, który prezentuje silne, niezależne i wyjątkowe kobiety w naszym mieście. Inicjatywa jest realizowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych we współpracy z poznańskimi instytucjami kultury oraz organizacjami samorządowymi. Women Talk. Poznanianki 2023 to nie tylko miejsce spotkań i wymiany myśli, to przede wszystkim okazja do wzajemnej inspiracji i budowania silniejszej wspólnoty.

Szczegóły: