Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wrześniowa Gazeta Senior jest już dostępna!

01.9.2022

Wrześniowa Gazeta Senior to wydanie tradycyjnie wyjątkowe. Po raz kolejny Gazeta patronuje największym wydarzeniom senioralnym. Do tego garść wskazówek dla poratowania zdrowia i portfela. 

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony wrześniowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie seniorki w kolorowym stroju i biżuterii, ma na sobie wielkie, niebieskie okulary słoneczne. Święta i Dni Seniorów. Co, gdzie i kiedy?

Najważniejsze święta seniorów przypadają jesienią. Zostały ustanowione, aby dać wyraz temu, jak ważną grupą społeczną są osoby starsze. Oferta w tym roku jest arcybogata i nawet najbardziej wymagający senior znajdzie coś dla siebie. Tłumy pogodnych seniorów z różnych środowisk to budujący obrazek dla samych seniorów, ale i dla młodszych pokoleń, by patrzyły w przyszłość z optymizmem.

Dla poratowania zdrowia i portfela

Sytuacja ekonomiczna jest dla wielu seniorów na tyle trudna, że budzi lęk i każe szukać niestandardowych rozwiązań. Po pierwsze warto aktywnie zawalczyć o lepszy nastrój. Gazeta podpowiada, jak to zrobić m.in. w cyklu „ABC Psychologii”. W numerze również parę pomysłów na podreperowanie domowego budżetu. Gazeta przyglądamy się też m.in. nowej usłudze farmaceutycznej dla seniorów. Przegląd lekowy – czemu ma służyć i od kiedy może być refundowany? W tym wydaniu także rozmowa z Agnieszką Skoczylas, geriatrą, która przekonuje, że starość nie musi boleć.

Oszustwa na pracownika ZUS oraz kradzież danych osobowych

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury. 25 sierpnia ruszyły wypłaty czternastki, potrwają do 20 września. Przypominamy, że o czternastkę nie trzeba wnioskować, jest wypłacana z urzędu wszystkim uprawnionym seniorom. W numerze również poradnik dotyczący kradzieży danych osobowych.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 28 września.