Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". 

We wrześniowym repertuarze Teatru Ósmego Dnia przedstawienia z okazji okrągłego jubileuszu istnienia Teatru Porywacze Ciał. Nie zabraknie też ciekawych premier – będzie można zobaczyć przedstawienie „Wąsy kota” w wykonaniu Teatru Łapaczy Snów.

Wydarzenia w ramach jubileuszu 30-lecia Teatru Porywacze Ciał:

1 września, godz. 20.00

Spektakl „Program sowy”, Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał

Spektakl zrealizowany na zakończenie sezonu 2021/2022 w ramach warsztatów aktorsko-rozwojowych z uczestnikami w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności aktorskich);

2 września, godz. 19.00

Spektakl „Zrobie co zechce”, Teatr Porywacze Ciał

Gdzieś w Polsce, na poboczu zapomnianej przez ludzi drodze Kachna i Maciej siedzą przy swoich stoliczkach turystycznych, ubrani „na ludowo” sprzedają produkty lokalne. Nie mają klientów, więc dużo ze sobą rozmawiają.

3 września, godz. 19.00

Spektakl „Zamroz”, Teatr Porywacze Ciał

Przedstawienie przygotowane specjalnie na 30-lecie działalności teatralnej Teatru Porywacze Ciał – prześmiewcze podejście artystów do samych siebie. Skąd wzięła się nazwa Teatru Porywacze Ciał? Kim są „Zamrozjanie”?).

Inne wrześniowe spektakle:

23-24 września, godz. 19.00

„Quata”, projekt MA-JO

Spektakl powstał na podstawie rozmów i wspomnień dwóch czarnoskórych aktorek mieszkających w Polsce. Przez pryzmat ich postrzegania Polski i Europy opowiada o podróżowaniu, przemieszczaniu się i życiu w obcym kraju.

  • bilety: 30 zł – normalny, 25 zł – ulgowy, 20 zł – grupowy (10 osób), 10 zł – senioralny;

25 września, godz. 18.00

Premiera spektaklu „Wąsy kota”, Teatr Łapaczy Snów

Od kilku lat w Teatrze Ósmego Dnia grupa dziesięciu osób z niepełnosprawnością intelektualną pracuje z twórcami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w tego typu pracy. Tym razem przedstawienie opowiadać będzie o lękach, które pojawiają się w wyniku obserwacji świata z perspektywy artystów.

  • bilety: 20 zł – normalny, 10 zł – ulgowy.

Szczegóły: