Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wsparcie: choroba Alzheimera i Parkinsona

Zdjęcie starszej kobiety, siedzi na łóżku, trzyma w dłoni szklankę wody, spogląda w stronę okna.W Poznaniu działa kilka stowarzyszeń niosących pomoc, wiedzę i wsparcie dla osób chorych i ich rodzin:

Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Wierzbowa 2/2, tel. 669 773 223 (pon. i śr. w godz. 15.00-17.00), więcej;

Stowarzyszenie udziela pomocy osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, ich opiekunom i rodzinom: udziela informacji na temat choroby Alzheimera, oferuje  pomoc   psychologiczną   i   prawną,   usługi   opiekuńcze i rehabilitacyjne, konsultacje pielęgniarskie i lekarskie, wypożycza łóżka szpitalne oraz wózki inwalidzkie, przeprowadzamy szkolenia dla opiekunów i wolontariuszy, organizuje pikniki integracyjne, wykłady i grupy wsparcia, prowadzi badania pamięci.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie

Stowarzyszenie niesie wszechstronną pomoc dla chorych, ich opiekunów, rodzin oraz wszystkich osób dotkniętych problemem choroby Alzheimera. Przedstawiciele Stowarzyszenia starają się, by osoby zmagające się z chorobą nie czuły się osamotnione mogły liczyć na fachową i przyjazną pomoc oraz wsparcie. Stowarzyszenie prowadzi m.in. Ośrodek Geriatryczno-Gerontologiczny dla osób z chorobą Alzheimera, którego głównym celem jest diagnozowanie i konsultowanie pacjentów z chorobą otępienną.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Kasprzaka 34B/2, tel. 887 633 822;

Stowarzyszenie wspiera osoby dotknięte chorobą Parkinsona, ich rodziny i opiekunów w kierunku wszechstronnej rehabilitacji leczenia dla zapewnienia chorym optymalnego poziomu sprawności i zdolności do kierowania własnym życiem – m.in. rozpowszechnia wiedzę o chorobie Parkinsona i metodach leczenia jej objawów, prowadząc spotkania i wykłady, organizuje też zajęcia rehabilitacyjne.