Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wspólne śpiewanie pieśni powstańczych w Teatrze Polskim

21.12.2022
Grafika artykułu: Zdjęcie budynku Teatru Polskiego w Poznaniu, nad wejściem do teatru umieszczono powstańczy kotylion i flagi polskie, obok wejścia stoi choinka.
Fot. z archiwum Teatru Polskiego w Poznaniu

27 grudnia, w 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie „Poznańczycy, do pieśni!”. Teatr Polski w Poznaniu, jak co roku zaprasza poznaniaków i poznanianki do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych.

Osoby nieznające pieśni nie muszą się martwić. Na Dużej Scenie zostaną wyświetlone teksty, a akompaniator pomoże w intonacji. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć moc, płynącą ze wspólnego śpiewania utworów powstańczych i patriotycznych. W repertuarze znajdą się m.in. „Marsylianka Wielkopolska” oraz pieśni ze „Śpiewnika Powstańczego”.

Wydarzenie odbędzie się 27 grudnia o godz. 17.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu przy ul. 27 grudnia 8/10.

Uwaga!

Bilet wstępu na wydarzenie kosztuje 10 zł. Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu) oraz w sobotę i niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Bilet można również zakupić poprzez stronę internetową Teatru.

Szczegóły: