Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wybory samorządowe – poznański niezbędnik wyborcy

23.2.2024
Wrzucanie kartki do urny wyborczej. W tle herb Miasta Poznania.
Fot. UMP

Informacje o warunkach udziału w wyborach, ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy rozmieszczenie lokali — te i inne zagadnienia związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi można znaleźć na specjalnej stronie internetowej.

Kompendium wiedzy o zbliżających się wyborach samorządowych można znaleźć na stronie poznan.pl/wyborysamorzadowe2024. Dzięki zebraniu najważniejszych informacji w jednym miejscu każdy będzie mógł szybko i łatwo dowiedzieć się m.in. gdzie znajdują się lokale wyborcze, jakie są warunki udziału w głosowaniu oraz co trzeba zrobić, aby zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej.

Na stronie pojawiły się już pierwsze informacje. Warto co jakiś czas na nią zaglądać, ponieważ to najprostszy sposób znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Witryna jest na bieżąco aktualizowana zgodnie z harmonogramem przewidzianym w kalendarzu wyborczym.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Wtedy Polacy wybiorą członków rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Jeżeli w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast pierwsza tura głosowania nie przyniesie rozstrzygnięcia, 21 kwietnia przeprowadzona zostanie druga.

Szczegółowych informacji związanych z głosowaniem udziela Biuro Poznań Kontakt. Konsultanci są dostępni w dni powszednie, w godzinach od 7.30 do 20.00, pod numerem 61 646 33 44.

Link do strony z kompendium wiedzy:

Źródło: poznan.pl