Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wycieczka po Ogrodzie Botanicznym

11.5.2026

W zielonym kole znajduje się 5 zielonych listków, dwa z nich są mniejsze niż pozostałe. Pod grafiką czerwone napisy "Hortus Botanicus".Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na spacer „Rośliny rodzime w majowym Ogrodzie”. 

Projekt ma na celu zachęcać do sadzenia w ogrodach rodzimych gatunków roślin.

Spacer

  • 18 maja, godz. 12.00
  • zbiórka: brama główna Ogrodu Botanicznego UAM
  • wstęp wolny

Uczestniczki i uczestnicy spaceru dowiedzą się również, że niektóre „chwasty” są potrzebne w przyrodzie i warto stwarzać w ogrodach „dzikie zakątki”.

Edukator lub edukatorka podczas wydarzenia opowie w głównej części o ozdobnych roślinach rodzimych: konwaliach, pełnikach, bodziszkach i wielu innych. Spacerowicza rzucą okiem także na gatunki pochodzące z odległych części świata, ale królujących na majowych rabatach.

Szczegóły: