Wycieczka po Ogrodzie Botanicznym
11.5.2026
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na spacer „Rośliny rodzime w majowym Ogrodzie”.
Projekt ma na celu zachęcać do sadzenia w ogrodach rodzimych gatunków roślin.
Spacer
- 18 maja, godz. 12.00
- zbiórka: brama główna Ogrodu Botanicznego UAM
- wstęp wolny
Uczestniczki i uczestnicy spaceru dowiedzą się również, że niektóre „chwasty” są potrzebne w przyrodzie i warto stwarzać w ogrodach „dzikie zakątki”.
Edukator lub edukatorka podczas wydarzenia opowie w głównej części o ozdobnych roślinach rodzimych: konwaliach, pełnikach, bodziszkach i wielu innych. Spacerowicza rzucą okiem także na gatunki pochodzące z odległych części świata, ale królujących na majowych rabatach.
Szczegóły:
- Kontakt: Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 165, tel. 61 829 20 03 | Ogród Botaniczny: strona internetowa