Wydarzenia

W naszej kampanii podkreślamy, że zdrowe jedzenie zaczyna się już w momencie kupowania produktów i ich przyrządzania. Jesteśmy przekonani, że na szczególną uwagę zasługuje także dbałość o wspólne spożywanie posiłków bogatych w kolorowe warzywa i owoce, picie czystej wody oraz podejmowanie regularnej aktywności fizycznej.

Luty 2016

13 lutego 2016 r. odbyła się druga edycja konferencji Zdrowyuczen.org organizowana przez Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola wraz z partnerami, skierowana do dyrektorów przedszkoli i żłobków oraz nauczycieli, intendentów i kadry zainteresowanej edukacja żywieniową dzieci. Byliśmy tam z naszym kampanijnym stoiskiem. Więcej

Relacja z konferencji i materiały do pobrania znajdują się na stronie akcji http://zdrowyuczen.org/

Grudzień 2015

Konsultacje dietetyczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społeczczej na ul. Konarskiego w Poznaniu

14 grudnia w ramach kampanii "We love eating" dietetyczka Marta Lewandowicz przeprowadziła konsultacje dietetyczne dla seniorów zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych. Oto relacja prowadzącej:

"Dom Pomocy Społecznej z punktu widzenia żywienia jest dość specyficznym miejscem chociażby dlatego, że kwestie doboru diety rządzą się tam prawami określanymi przez cateringi lub inne firmy zewnętrzne świadczące te usługi. Niekiedy jest to kuchnia wewnętrzna, ale raczej rzadko.  Jednak, jeśli sądzicie, że skoro kwestie doboru diety są niejako narzucane Podopiecznym, a ci nie mają nic do powiedzenia to jesteście w błędzie... Jeżeli sądzicie także, że osoby te nie są żywo zainteresowane dyskusją oraz, że nie mają pytań związanych z dietą pozostawionych bez odpowiedzi to również jesteście w błędzie. [...] Pensjonariusze [...] przyszli na wykład z mnóstwem pytań. Niektóre wypowiadane były przez Panią psycholog, gdyż temat delikatny, a rzecz jasna to ona jest powierzycielką spraw wszelkich - tych żywieniowych także - co wynika z braku dietetyka w każdym chyba DPSie. Co męczy i dręczy - poza serwowanymi daniami - można powiedzieć, że wszystko od chorób i dolegliwości począwszy na zagubieniu między odchudzającym pieprzem a młodym jęczmieniem skończywszy. Niemniej - jeśli [...] jesteście zainteresowani zrobieniem CZEGOŚ żywieniowego dla mieszkańców - zapraszamy po szczegóły."

Spotkanie to utwierdziło nas w przekonaniu, że podobne spotkania w takich placówkach są bardzo potrzebne. Planujemy, że w ramach naszej kampanii będą odbywały się nadal.