Kino bez barier – pokazy w marcu
„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Harmonogram projekcji w marcu:
2 marca, godz. 18.00
- „Blisko”, reż. Lukas Dhont, czas trwania: 1 godzina 45 minut.
13-letni Léo i Rémi są nierozłączni. Wydawać by się mogło, że ich przyjaźni nic nie jest w stanie zagrozić. Jednak zawiść innych, pojawiające się plotki i typowe dla wieku dojrzewania zagubienie w świecie sprawiają, że w pewnym momencie Léo zaczyna oddalać się od swojego przyjaciela.
7 marca, godz. 11.00 oraz 9 marca, godz. 18.00
- „IO”, reż. Jerzy Skolimowski, czas trwania: 1 godzina 26 minut.
Świat oglądany z perspektywy zwierzęcia. IO to szary osiołek o melancholijnych oczach, który spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość.
14 marca, godz. 11.00 oraz 16 marca, godz. 18.00
- „Lombard”, reż. Łukasz Kowalski, czas trwania: 1 godzina 21 minut.
Jola i Wiesiek od lat prowadzą jeden z największych lombardów w Europie. Biznes, który niegdyś cieszył się sporym powodzeniem, dziś podupada. Sytuacji nie ułatwiają rodzinne niesnaski, związek pary wisi na włosku. Czy coraz bardziej skonfliktowanej parze uda się uniknąć bankructwa i odbudować relację?
21 marca, godz. 11.00 oraz 23 marca, godz. 18.00
- „Na Twoim miejscu”, reż. Antonio Galdamez Munoz, czas trwania: 1 godzina 43 minuty.
Kaśka i Krzysiek — młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować, jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem.
28 marca, godz. 11.00 oraz 30 marca, godz. 18.00
- „Lunana. Szkoła na końcu świata”, reż Pawo Choyning Dorji, czas trwania: 1 godzina 50 minut
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Zanim jednak będzie mógł go zrealizować, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził.
Po czwartkowym pokazie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Michałem Worochem (Wheelchairtrip). Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.
Rezerwacja i zakup biletów na seanse
Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.
Seanse odbywają się w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w CK Zamek przy ul. Św. Marcina.
Szczegóły:
- Kontakt: CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, informacja: tel. 61 646 52 72 (wt.-niedz. w godz. 12.00-19.00), e-mail: j.stankiewicz@ckzamek.pl | Kino bez barier: strona internetowa