1

Kultura Dostępna: filmowe czwartki w cenie 10 zł

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Pokazy filmowe odbywają się we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w czwartki o godz. 13.00 i 18.00. Koszt biletu to 10 zł.

Program:

23 września – „Polot” (wyłącznie o godz. 18.00)

Ojciec młodego mężczyzny ginie w wypadku. Chłopak postanawia poprawić kondycję finansową rodziny, konstruując wraz z przyjaciółmi innowacyjny sterowiec.

30 września – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Film opowiadający historię chłopaka niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki.

7 października – „Zabij to i wyjedź z tego miasta”

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją.

14 października – „Tarapaty 2”

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja.

21 października – „Skandal. Ewenement Molesty”

Historia kilku chłopaków, zafascynowanych MTV, na ursynowskim blokowisku w połowie lat 90., którzy postanowili założyć kultowy skład Mistic Molesta.

28 października – „Mistrz”

Pięściarz Tadeusz Pietrzykowski trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego. Aby przeżyć bierze udział w walkach na ringu.

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie.

Szczegóły i kontakt: