1

Kultura Dostępna: filmowe czwartki w cenie 10 zł

Plakat projektu "Kultura dostępna": na fioletowym tle, na środku klaps filmowy z napisem informującym o wydarzeniu. Na górze logotyp Kultura Dostępna, na dole, na białym tle logotypy partnerów projektu.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Pokazy filmowe odbywają się we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w czwartki o godz. 13.00 i 18.00. Koszt biletu to 10 zł.

Program najbliższych projekcji:

11 listopada – „Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie”

Losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski.

18 listopada – „Teściowie”

Szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. To film o konfrontacji dwóch światów, która doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel.

25 listopada – „Żużel”

W życie motocyklowego mistrza wkracza piękna i wrażliwa dziewczyna.

2 grudnia – „Zupa nic”

Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a ich dorastająca córka po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

9 grudnia – „Córka trenera”

Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z siedemnastoletnią córką Wiktorią. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym.

16 grudnia – „Żeby nie było śladów”

Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.

23 grudnia – „Republika dzieci”

Z obrazów Jacka Malczewskiego ucieka gromada namalowanych przez mistrza postaci. Fauny, chimery, utopce, rusałki i inne fantastyczne istoty spod pędzla znanego malarza, przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami.

30 grudnia – „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”

Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania.

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie.

Szczegóły i kontakt: