Marcowe Ósemki: program wydarzeń w Teatrze Ósmego Dnia

W marcu Teatr Ósmego Dnia zaprasza m.in. na spektakl oparty na prawdziwych historiach osób niewidomych i niedowidzących z Białorusi. Dodatkowo będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat kryminalizowania migracji w Polsce w ramach wydarzenia „Solidarnie z ludźmi w drodze”. Bilety dla seniorów na wszystkie wydarzenia w cenie 10 zł.

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". 

Wydarzenia w marcu:

3 marca, godz. 19.00

„Zemsta Czerwonych Bucików”, Janusz Stolarski

Monodram, podczas którego aktor ze swobodą, dowcipem i ironią opowiada przez godzinę historię artysty pracującego w amerykańskim show-biznesie, muzyka, który kiedyś był „sławną dziecięcą gwiazdą”. Teraz pozostały mu jedynie niespełnione młodzieńcze ambicje i bezowocne oczekiwanie na wielki sukces.

8 marca, godz. 19.00

Czytanie Performatywne: „Niewidzialne Kobiety”, Teatr Ósmego Dnia

Performens na podstawie książki „Niewidzialne kobiety. Jak dane tworzą świat skrojony pod mężczyzn” autorstwa Caroline Criado Perez. Książka analizuje seksistowski charakter świata – od dostępności usług publicznych, po projektowanie dóbr luksusowych.

10-11 marca oraz 31 marca – 1 kwietnia, godz. 19.00

„Kafka: [Tekst urywa się]”, Teatr Ósmego Dnia

Jakiego Kafki dziś potrzebujemy? Być może takiego, który, leżąc pod gruzami, wolną ręką zapisuje, co pod nimi widzi. Bo widzi inaczej i więcej od innych.

16 marca, godz. 19.00

„Powrót Kafki”

Spotkanie autorskie z Łukaszem Musiałem, tłumaczem utworów Kafki i konsultantem literackim spektaklu Teatru Ósmego Dnia „Kafka: [Tekst urywa się]” poprowadzi Kinga Piotrowiak-Junkiert, doktor nauk humanistycznych, która zajmuje się literaturą węgierską, a także dyskursem postkolonialnym w Europie Środkowo-Wschodniej.

18 marca, godz. 12.00-19.15

„Solidarnie z ludźmi w drodze”: panele dyskusyjne, wystawa, film, czytanie performatywne

Rozmowy o zjawisku kryminalizowania migracji w Polsce oraz represjach państwa względem pomagających na granicy polsko-białoruskiej. Spotkaniu będą towarzyszyć: wystawa fotografii, film, czytanie performatywne, a także muzyczna niespodzianka.

24-25 marca, godz. 19.00 i 21.00 (premiera)

„Niewidzialni”, Scena Robocza

Jak wygląda świat oczami tysięcy niewidomych? Również tych, którzy mieszkają obok nas, chodzą tymi samymi ulicami, ale w społecznej świadomości, dla nas, są nieobecni, niewidzialni. Spektakl oparty na prawdziwych historiach osób niewidomych i niedowidzących z Białorusi.

Spektakl odbędzie się w zupełnej ciemności. Spektakl realizowany będzie w czterech językach: białoruskim, ukraińskim i rosyjskim, z symultanicznym tłumaczeniem na język polski.

Uwaga!

Bilety dla seniorów w cenie 10 zł.

Szczegóły: