Opera Seniora: Teatr Wielki w lutym

Grafika artykułu: na czarnym tle logotyp Teatru Wielkiego oraz białe napisy: "Robert Bondara. Don Juan", po lewej stronie tancerze baletowi, leżą na scenie. Kobieta ubrana jest w czarny kostium, obejmuje mężczyznę, jest zwrócona w jego kierunku. Mężczyzna patrzy w bok.
„Don Juan”, Teatr Wielki w Poznaniu

Jaka jest przyczyna donżuanizmu? W lutym Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na spektakle baletowe i koncerty, które poruszą ważne tematy. Nie zabraknie też wydarzeń, na które będzie można wybrać się z wnukami. Na wybrane spektakle seniorzy mogą zakupić bilet w promocyjnej cenie.

Program wydarzeń w lutym:

„Penderecki/Wajnberg” – koncert

  • 8 lutego, godz. 19.00
  • miejsce: Aula Uniwersytecka
  • bilety senioralne: 40 zł

Wajnberg i Penderecki to bohaterowie lutowego koncertu przygotowanego przez Jacka Kaspszyka z muzykami Teatru Wielkiego. VI Symfonia „Pieśni chińskie” Krzysztofa Pendereckiego to najbardziej liryczna i najłagodniejsza kompozycja w jego dorobku. XXI Symfonię „Kadysz” Wajnberg napisał w hołdzie ofiarom warszawskiego getta.

Więcej informacji

„Bum! Trach! Bach!” – koncert familijny

To koncert prezentujący utwory skomponowane specjalnie dla różnorodnej, niezwykle licznej i zaskakującej rodziny instrumentów perkusyjnych. Trzeba nie lada sprawności i znakomitego opanowania rytmu, aby na nich grać. A gdy to się uda – satysfakcja gwarantowana! Zarówno dla wykonujących, jak i słuchaczy. Bo w czasie tego koncertu słuchacze staną się muzykami, a ich ciała instrumentem.

Więcej informacji

„Don Juan” – balet

  • 23 lutego, godz. 11.00, 24 lutego, godz. 11.00 i 19.00, 25 lutego, godz. 19.00, 26 lutego, godz. 18.00
  • miejsce: Aula Artis
  • bilety senioralne: 30 zł

Choreograficzna interpretacja historii o uwodzicielu z Sewilli dokonana przez Roberta Bondarę stawia pytania o przyczynę donżuanizmu. Czy w naszej zseksualizowanej rzeczywistości i przy wszechobecnej pornografii szokują nas jeszcze zachowania w typie Don Juana? Tytułowy bohater w ujęciu Bondary to nie namiętny kochanek, niestrudzony w podbojach amant, a raczej człowiek pozbawiony ciepła i współczucia, odrzucony przez ojca, wychowany w przeświadczeniu, że wrażliwość jednoznacznie kojarzona jest ze słabością.

Więcej informacji

Bilety senioralne do nabycia w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od śr. do sob. w godz. 13.00-18.00.

Szczegóły: