Senior w Muzie – projekcje listopadowe

Grafika promująca cykl "Senior w Muzie". Na górze tytuł "Senior w Muzie. Pod tytułem twarz seniorki i seniora. Seniorka ma siwe włosy i czerwone okulary, senior - siwą brodę i czapeczkę z daszkiem (na czapce logotyp Kina Muza). Cykl Senior w Muzie to cotygodniowe spotkania filmowe w Kinie Muza, które dedykowane są dojrzałej publiczności. Przed każdym seansem organizatorzy zapraszają na krótką prelekcję, a po projekcji zachęcają do wspólnego dyskutowania przy kawie i herbacie.

Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.00. Bilety dla seniorów kosztują 12 zł (po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty albo Karty Seniora w kasie kina).

Listopadowe projekcje:

2 listopada  – „Baby Broker” (premiera)

  • dramat, Korea Południowa 2022 rok, 129 min.

Sang-hyun i jego przyjaciel Dong-soo żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.

9 listopada – „Lombard” (premiera)

  • dokument, Polska 2022 rok, 75 min.

W mieście zwanym „polskim Detroit” Jola i Wiesiek próbują ratować upadający biznes i rozpadający się związek. Każdego dnia walczą o przetrwanie, wspierając jednocześnie mieszkańców zubożałej, poprzemysłowej dzielnicy, udowadniając tym samym, że siła tkwi we wspólnocie.

23 listopada – „Zdarzyło się”

  • dramat, Francja 2021 rok, 100 min.

Film jest adaptacją książki Annie Ernaux o studentce, która w latach 60. XX wieku zachodzi w nieplanowaną ciążę i jest przekonana, że – mimo wszelkich grożących jej konsekwencji – chce poddać się zabiegowi aborcji.

30 listopada – „Jednym głosem”

  • dramat, USA 2022 rok, 135 min.

Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja NYT zapoczątkowała ruch #MeToo.

Kontakt i szczegóły: