Teatr Polski w listopadzie – zniżki na spektakle dla seniorów

Grafika artykułu: Logotyp Teatru Polskiego na różowym tle.Teatr Polski zaprasza na listopadowe spektakle – w programie m.in. „Ulisses” i „Cudzoziemka”. Na większość przedstawień bilety dla seniorek i seniorów w promocyjnej cenie 30 zł, po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty.

Repertuar w listopadzie:

„Syndorm Hamleta” – film

  • 3 listopada, godz. 19.00, Duża Scena
  • bilety w cenie 10 zł

„Syndrom Hamleta” opowiada historię pięciorga młodych Ukraińców, którzy próbują zmierzyć się na scenie z najtrudniejszymi wspomnieniami. Autorzy dokumentu ukazują wstrząsające losy pokolenia, dla którego wojna stała się codziennością, konfrontują postawy i doświadczenia, zadają trudne pytania o granice poświęcenia.

Szczegółowe informacje

„28 dni”

  • 4 i 5 listopada, godz. 19.00, 6 listopada, godz. 18.00
  • bilety w cenie 30 zł

Spektakl traktuje o 28 dniach kobiecego cyklu – o procesach, jakim podlegają kobiety, o biologii i o tym, jak są kobiety przez pryzmat cyklu postrzegane. A wie to każda, która choć raz usłyszała, że jej zachowanie sterowane jest zmianami hormonalnymi. Każda, której wartość pomniejszana była tylko dlatego, że jest kobietą. Każda, która doświadczyła przemocy z tego samego powodu.

Szczegółowe informacje

„Ulisses”

  • 10-12 listopada, godz. 19.00, 13 listopada, godz. 18.00
  • bilet w cenie 30 zł

Kim jest współczesny Odys? Jaką tożsamość ma wędrowiec-tułacz? Jakie znaczenie mają stacje w jego podróży? Kim są Cyklop i Nauzykaa? Gdzie znajduje się Itaka dla polskiego zasymilowanego Żyda? Czy poczuje się on w końcu „u siebie”? Polska prapremiera nowego tłumaczenia „Ulissesa” pióra Macieja Świerkockiego, które w niezwykle błyskotliwy sposób przybliża prozę irlandzkiego autora, jednocześnie odkrywając bezgraniczne poczucie humoru autora.

Szczegółowe informacje

„Dr@cula.Vagina Dentata”

  • 15-16 listopada, godz. 19.00
  • bilety w cenie 30 zł

Współcześnie mit wampira jest na naszych oczach pożerany przez nowomediowe zachowania ludzkie. Wysysanie sensów w nowomowie internetowej lub kuszenie obietnicami wiecznego piękna to punkty wyjścia dla spektaklu. Motyw wampiryzmu zostaje przez twórców przepuszczony przez takie zjawiska jak konsumpcjonizm, komercja i popkultura.

Szczegółowe informacje

„Cudzoziemka”

  • 27 listopada, godz. 18.00, 29-30 listopada, godz. 19.00
  • bilety w cenie 30 zł

Maria Kuncewiczowa była uznaną śpiewaczką operową. Porzuciła karierę w wieku trzydziestu kilku lat – po śmierci despotycznej matki. Zaczęła pisać i jako pisarka osiągnęła sukces. „Cudzoziemkę” przetłumaczono na 14 języków, powieść zapewniła jej międzynarodowy rozgłos. Autobiograficzna powieść poświęcona jest właśnie matce i ich toksycznej relacji. Rozmowy na temat osobistych doświadczeń i punktów stycznych z życiorysem Kuncewiczowej, stanowiły podstawę spektaklu.

Szczegółowe informacje

„Extravaganza o religii”

  • 25-26 listopada, godz. 22.30
  • bilety w cenie 250 zł

„Extravaganza” to azyl w niespokojnych czasach. Miejsce, do którego schodzi się, żeby odnaleźć wolność – ciała i umysłu, a także szansa, aby na powrót odzyskać zdolność do nieskrępowanego fantazjowania na temat otaczającej nas rzeczywistości. Tu spotkają się najpiękniejsze i najszczersze wersje nas samych, przy szampanie i ostrydze, przy odgłosach artystów i dźwiękach orkiestry na żywo! Tym razem twórcy – Joanna Drozda, Jędrzej Burszta i Wojciech Kaniewski wzięli na warsztat… religię.

Szczegółowe informacje

Kontakt:

  • Teatr Polski w Poznaniu, ul. 27 Grudnia 8/10, tel. 61 852 56 28 (centrala), 61 852 64 95 (sekretariat), teatr.polski@teatr-polski.pl

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie  www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl