Teatralny Golęcin: spektakle i warsztaty
Fundacja Asocjacja 2006 zaprasza na kolejną edycję Teatralnego Golęcina. Wydarzenia odbędą się w Centrum Zjawisk Teatralnych przy ul. Golęcińskiej 9 i potrwają od 17 czerwca do 9 lipca. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy
Harmonogram wydarzeń:
17 czerwca, godz. 19.00
Spektakl performatywny Anny Niestatek „Rytmy Somnabulików – włóczęga po studium dotyku” (pokaz w ramach dyplomu realizowanego na Wydziale Animacji i Intermediów UAP)
Spektakl przywołuje proces tworzenia rzeźby od momentu narodzin jej ducha, poprzez jej materialne, stopniowe powstawanie.
20 czerwca, godz. 18.00
Rzeźba kinetyczna Julii Kawczyńskiej „Wanitatywny Model Wszechświata” (pokaz dyplomu zrealizowanego na Wydziale Rzeźby UAP); wystawa czynna w dniach 21-22 czerwca, w godz. 15.00-18.00 (można ja zobaczyć po uprzedniej rezerwacji)
Rzeźba przedstawia ruch ciał niebieskich w kosmosie, uwzględniający destrukcyjne działanie czasu. To obiekt składający się z kul, kręgli, lustra oraz elementów mechanicznych.
22 czerwca, godz. 18.00
Warsztaty psychoedukacyjne „W poszukiwaniu sensu życia” (dla młodzieży, dorosłych), prowadzenie: dr Liliana Kortus.
23 czerwca, godz. 18.00
Spektakl „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, Teatr Orbity
Rzecz o zagubieniu w drodze, którą każdy człowiek mógłby przejść, gdyby tylko uważnie patrzył pod nogi, o pędzie w ślepą uliczkę i o miłości, która może prowadzić do obłędu. Na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej.
29 czerwca, godz. 18.00
Warsztaty psychoedukacyjne „Wolność w mojej głowie/ umiejętność zarządzania myślami” (dla młodzieży, dorosłych), prowadzenie dr Liliana Kortus.
2 lipca, godz. 18.00
Spektakl „Mniszka”, reż. Anna Rozmianiec
Spektakl jest podróżą przez wypełnioną modlitwą i pracą codzienność klasztoru, po życiu emocjonalnym i duchowym cysterek, po ich powołaniu, oddaniu, ale też wątpliwościach. Atmosferę spektaklu tworzą zapachy, obrazy i dźwięki. Na podstawie „Monologu martwej mniszki” Gustawa Herlinga Grudzińskiego.
9 lipca, godz. 12.00 i 13.00
Spektakl „Opowieść na korbkę”, Teatr Pracownia Lalek (rodzinny, dla dzieci)
Postać Szeptunki z pomocą wielu korbek zaczyna powoli ruszać zębatkami wehikułu, a te wprawiają w ruch kolejne. Wzorem zębatek zaczyna pracować wyobraźnia. Całemu widowisku towarzyszy turkot, szmer oraz łoskot pracującej maszyny.
9 lipca, godz. 11.00
Warsztaty plastyczne/scenograficzne „W słowiańskim grodzie” (rodzinne, dla dzieci)
Malarska zabawa w podwórkowej scenerii „Słowiańskiego grodu”, dzieci staną się jego mieszkańcami i zdecydują, jakie kolory i motywy będzie mieć to miejsce z mitycznym drzewem życia, ptakami i postaciami ze słowiańskiego świata.
9 lipca, godz. 18.00
Spektakl „Freedom in my mind”, Teatr Pracownia Lalek (dla młodzieży, dorosłych)
Spektakl lalkowy w konwencji teatru plastycznego, inspirowany życiem Viktora E. Frankla. Przedstawia opowieść bez słów o losach dojrzałego człowieka i poszukiwaniu wewnętrznej wolności w czasie, gdy doświadcza się zła. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.
Uwaga!
Na wydarzenia obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. 501 776 630 lub mailowo: asocjacja2006@gmail.com.
Szczegóły i kontakt:
- Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9, tel. | Fundacja Asocjacja 2006: Facebook