Tematyczne wycieczki z przewodnikami z grupy „Po Poznaniu”

Grafika artykułu: na zdjęciu uczestnicy spaceru tematycznego, stoją w grupie przed przewodniczką, która jest zwrócona przodem do aparatu.
Fot. Justyna Kędra

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczki tematyczne. Uczestnicy spacerów zaglądają do mniej znanych dzielnic miasta, odwiedzają miejsca z dala od turystycznych szlaków, a wycieczki koncentrują się na jednym wątku.

Najbliższe spacery:

Śladami Powstania Wielkopolskiego

  • 29 grudnia, godz. 17.00
  • początek: na Starym Rynku przed ratuszem

Organizatorzy zapraszają na spacer po teatrze wydarzeń — miejscach związanych z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszone zostaną także mniej znane kwestie związane z powstaniem, takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy w działaniach zbrojnych. Do słuchaczy przemówią uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Spacer to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o powstaniu wielkopolskim.

Obiekty sakralne wokół Starego Rynku, ich historia i ludzie, którzy ją tworzyli

  • 13 stycznia, godz. 10.00
  • początek: Bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa, ul. Gołębia 1

Spacer wokół Starego Rynku, którego trasę wyznaczą obiekty sakralne. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, kim jest tajemnicza dama w czerni z poznańskiej fary, a także skąd na Placu Kolegiackim wziął się gulden Sulejmana, w którym kościele zachowała się oryginalna podłoga z XVII wieku i jak udało się wybudować piękny kościół wielkości wołowej skóry.

Kuniec Dymbiec

  • 27 stycznia, godz. 10.00 i 14.30
  • początek: przystanek tramwajowy Wspólna, w kierunku Dębca

Kuniec Dymbiec – taki okrzyk słyszeli pasażerowie, kiedy tramwaj dojeżdżał na pętlę – spacer jest więc wyprawą na granice Poznania. Bambrzy, socrealistyczne osiedle, historia poznańskiej piłki nożnej – wspólnym mianownikiem jest właśnie Dębiec. Organizatorzy postarają się pokazać, że fyrtel ten ma kilka miejsc pięknych i magicznych, które nadal czekają na odkrycie. Turystyczne wycieczki docierają tu rzadko – warto więc wykorzystać okazję.

Szczegóły i kontakt: