Tematyczne wycieczki z przewodnikami z grupy „Po Poznaniu”

Fot. Justyna Kędra

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl jak co miesiąc zaprasza na wycieczki tematyczne. Uczestnicy spacerów zaglądają do mniej znanych dzielnic miasta, odwiedzają miejsca z dala od turystycznych szlaków, a wycieczki koncentrują się na jednym wątku.

Program najbliższych spacerów:

„Śladami Powstania Wielkopolskiego”

  • 28 grudnia, godz. 17.00
  • zbiórka: na Starym Rynku przed ratuszem

Spacer po teatrze wydarzeń – miejscach związanych z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszone zostaną także mniej znane kwestie związane z powstaniem, takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy w działaniach zbrojnych. Do spacerowiczek i spacerowiczów przemówią uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Wycieczka będzie wspaniałą okazją, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o powstaniu wielkopolskim.

„Od fary do fary”

  • 14 stycznia, godz. 10.00
  • zbiórka: skrzyżowanie Stary Rynek i ul. Świętosławska

Poznańska fara całkiem słusznie uważana jest za jeden z najpiękniejszych budynków w Poznaniu – to perełka architektury barokowej. Nie był to jednak pierwszy kościół farny w mieście. Do końca XVIII wieku tę rolę pełniła kolegiata św. Marii Magdaleny, jeden z najwyższych kościołów w Polsce i prawdziwa duma obywateli miasta. Uczestniczki i uczestnicy spaceru poznają ciekawostki związane z obiema farami. Dlaczego ta dzisiejsza ma aż trzy wezwania? Co się stało z pierwszą? I czy coś po niej zostało? Kto bywał w dawnym kolegium jezuickim? Jakie fascynujące przedmioty znaleźli archeolodzy na placu Kolegiackim?

„Muzykalny Poznań”

  • 28 stycznia, godz. 11.00 i 15.00
  • początek – Stary Rynek, przed Ratuszem

Muzyka jest towarzyszką życia każdego z nas od momentu narodzin do schyłku życia – czy tego chcemy, czy nie. Społeczność miejska korzysta z dóbr muzycznych częściej i w sposób bardziej zorganizowany. Uczestniczki i uczestnicy spaceru przekonają się, że muzykalność Poznania jest niepodważalna i ma ogromne tradycje – odwiedzą miejsca, które utwierdzą w tym przekonaniu i przy okazji poznają historie ludzi, dzięki którym muzyczna strona miasta jest tak widoczna i ważna nie tylko dla lokalnych grup społecznych.

Udział w spacerach jest wolny, nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Szczegóły i kontakt: