Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wykład na temat seksualności w wieku senioralnym

20.12.2022

Grafika artykułu: Na zdjęciu prowadząca wykład, kobieta spogląda na wprost, ma długie, brązowe włosy, ubrana jest w niebieski golf, w rękach trzyma książkę o tytule: "Sztuka kochania gorszycielki". 27 stycznia o godz. 12.00 w Centrum Inicjatyw Senioralnych odbędzie się bezpłatny wykład pt. „Seksualność w wieku dojrzałym. Czy zmienia się wraz z wiekiem?”.

Na satysfakcję z życia seksualnego wpływa jakość z relacji partnerskiej oraz prawidłowe postrzeganie swojej seksualności. Wiek nie determinuje tego, że pojawią się trudności seksualne. Pojawiają się one często z przekonań i mitów na temat seksu w wieku dorosłym. Nie ma żadnych naukowych dowodów, mówiących o tym, że jakość życia seksualnego pogarsza się wraz z wiekiem.

Wykład poprowadzi Klaudia Latosik – edukatorka psychoseksualna, terapeutka par. Współprowadzi projekt edukacyjny Srebrny Warkocz i audycję w Radiu Afera.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie CIS przy ul. Mielżyńskiego 24, obowiązują zapisy: osobiście w siedzibie Centrum lub pod numerem tel. 61 847 21 11.