Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wykład w Pałacu Działyńskich: Czy myśliwi są potrzebni?

23.1.2023

Grafika artykułu: Na kremowym tle brązowe i czarne napisy informujące o szczegółach wydarzenia, pod nimi rycina z myśliwym podczas polowania - siedzi na koniu, obok niego dwa myśliwskie psy. Na górze niebieski logotyp Polskiej Akademii Nauk, na dole, na zielonym polu informacja o terminie i miejscu wydarzenia. Kilka tysięcy lat temu sukces odniesiony podczas łowów gwarantował człowiekowi możliwość przeżycia. Polowanie dostarczało żywności, skór na odzież oraz kości do wykonania narzędzi codziennego użytku. Czy dziś, gdy produkcja żywności nie przysparza problemów, a ciepłą kurtkę możemy kupić w Internecie, polowanie jest nadal konieczne?

Oddział PAN w Poznaniu zaprasza na wykład pt. „Czy myśliwi są potrzebni” w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo”, który wygłosi prof. Dariusz J. Gwiazdowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, członek Komisji Nauk Leśnych i Drzewnych O/PAN w Poznaniu.

Spotkanie odbędzie się  16 lutego o godz. 17.00 w Pałacu Działyńskich (Stary Rynek 78/79, sala Turkusowa Oddziału PAN w Poznaniu, II piętro, w budynku znajduje się winda).

Wstęp bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wykłady w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo” odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca od stycznia do czerwca oraz od października do grudnia.

Szczegóły: tel. 61 641 50 03.