Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wykład w Pałacu Działyńskich w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo”

20.3.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum niebieskie i białe napisy informujące o szczegółach wydarzenia, nad nimi logotyp PAN, w tle zdjęcie seniorki i seniora spacerujących po lesie. Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu zaprasza na kolejny wykład w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo”. Wykład pt. „Różne aspekty aktywizacji człowieka w kreowaniu zdrowej długowieczności: aktywność fizyczna – indywidualizacja podejścia” wygłosi dr n. med. Joanna Twardowska-Rajewska z UAM w Poznaniu.

Treścią wystąpienia będzie refleksja nad portretem seniora. Jaki jest typowy reprezentant swojej grupy wiekowej dziś — na początku XXI wieku, w polskich realiach, jako adresat holistycznych działań aktywizujących? Jaka oferta powinna być do niego skierowana? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas wykładu, który odbędzie się 23 marca o godz. 17.00 w Pałacu Działyńskich (sala Turkusowa Oddziału PAN w Poznaniu, Stary Rynek 78/79, II piętro, w budynku znajduje się winda).

Wstęp bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wykłady w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo” odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca od stycznia do czerwca oraz od października do grudnia.

Szczegóły: tel. 61 641 50 03.