Wykład w ramach cyklu: „Ratuszowy Wydział Kryminalny”

Grafika informuje o wydarzeniu w Ratuszu. Czarne tło, a po prawej stronie przyklejone na żółtą taśmę czarno-białe zdjęcie z polaroida.Ratusz – Muzeum Poznania zaprasza na wykład pt. „Morderstwo na zamku? Wokół tajemniczej śmierci księżnej Ludgardy” w ramach cyklu „Ratuszowy Wydział Kryminalny”. 

Ratuszowy Wydział Kryminalny to cykliczne wydarzenie, którego tematyka skupia się wokół zagadkowych wydarzeń i postaci z historii miasta, a także na sprawach kryminalnych z przeszłości, które wzbudzały emocje i zainteresowanie poznaniaków.

Wykład:

  • 12 maja, godz. 13.00
  • miejsce: Ratusz — Muzeum Poznania, Stary rynek 1
  • bilety: 20 zł (n), 13 zł (u)
  • obowiązują zapisy: tel. 61 856 81 93 lub e-mail: edukacja.ratusz@mnp.art.pl
  • prowadzenie: dr Michalina Janaszak

Organizatorzy zapraszają do wysłuchania opowieści o Ludgardzie i Przemyśle, podczas której uczestnicy wcielą się w detektywów i postarają prześledzić sprawę tajemniczego mordu z XIII wieku, posiłkując się relacjami kronikarzy oraz naukowymi opracowaniami. Jaka była przyczyna i okoliczności tajemniczego zgonu młodej księżnej? Czy w planowaniu zbrodni uczestniczył jej małżonek, książę Przemysł? Dlaczego miłość, która początkowo łączyła parę, zamieniła się w nienawiść? Odpowiedzi na te pytania znajdą uczestnicy podczas wykładu.

Szczegóły: