Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wykład w Pałacu Działyńskich w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo”

12.1.2023

Grafika artykułu: Na górze, na białym polu czarne napisy informujące o szczegółach wykładu. Pod nimi zdjęcia prac wykonanych w różnymi technikami malarskimi. Poniżej, na czarnym tle białe napisy informujące o tematyce wykładu. Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu zaprasza na kolejny wykład w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo”. Wykład pt. „Prześwity. W stronę światła, w stronę mroku” wygłosi dr Małgorzata Czerniawska z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Będzie on połączony z wystawą prac prelegentki.

Skąd się biorą prześwity i czy światło może istnieć bez mroku? Odpowiedzi na te pytanie będzie można poznać podczas wykładu poświęconemu transformacji przestrzeni i innym metodom modelowania procesów percepcyjnych w malarstwie, który odbędzie się w czwartek, 19 stycznia o godz. 17.00 w Pałacu Działyńskich (sala Turkusowa Oddziału PAN w Poznaniu, Stary Rynek 78/79, II piętro, w budynku znajduje się winda).

Wstęp bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wykłady w ramach cyklu „Nauka i Społeczeństwo” odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca od stycznia do czerwca oraz od października do grudnia.