Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wystawa „Plakaty biblioteczne” w Galerii Atanazego

16.12.2021

Grafika artykułu: Figury geometryczne w różnych kolorach: szarym, czarnym i czerwonym. Na szarm tle napis "Plakaty biblioteczne" z literami ustawionymi w różnych kierunkach, na czerwonym tle - logotyp Biblioteki Raczyńskich, na białym polu - szczegółowe informacje na temat wydarzenia.Biblioteka Raczyńskich zaprasza do odwiedzania Galerii Atanazego (wejście przez Bibliotekę dla dzieci) i obejrzenia wystawy „Plakaty biblioteczne”.

Plakaty biblioteczne zwykle zachęcają do uczestnictwa w wydarzeniach, tym razem Biblioteka zachęca, by w galerii obejrzeć je dokładniej i dostrzec przede wszystkim ich walor artystyczny, a nie tylko informacyjny. Na wystawie zobaczyć można kilkadziesiąt plakatów, animacji i gadżetów, które promowały Bibliotekę Raczyńskich w ciągu ostatnich 5 lat. Autorami plakatów są Paulina Nowak, Sławomir Pacholczyk (oboje z Biblioteka Raczyńskich) oraz Mirosława Korbańska (Twórcze Pole), Michalina Nowacka, Karol Pawełek (YOS Studio), Dorota Piechowiak i Wojciech Walasiak.

Wystawa potrwa do 15 stycznia. Galeria Atanazego czynna jest do poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 i w soboty w godz. 10.00-16.00.

Szczegóły i kontakt: