Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

XLIV Ogólnopolski Wiosenny Rajd do Kobylnicy

06.4.2023

Grafika artykułu: zielony logotyp PTTK Oddział Pracowników Kolejowych w Poznaniu.

Oddział PTTK Pracowników Kolejowych w Poznaniu zaprasza do udziału w czterdziestym czwartym Wiosennym Rajdzie do Kobylnicy. Impreza odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka rodzajów tras:

Trasy autokarowe:

  • rajd dwudniowy na trasie: Ląd (klasztor) — Pyzdry — Ląd (nocleg), w niedzielę: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy — Kobylnica;
  • rajd dwudniowy na trasie: Pyzdry — Ląd (klasztor) — Biskupin (nocleg), w niedzielę: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy — Kobylnica;
  • rajd dwudniowy na trasie: Pyzdry — Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Ląd — Biskupin (nocleg), w niedzielę: Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie — Kobylnica.

Wszystkie autokary wyruszą w dniu 22 kwietnia o godz. 10.00 z ul. Zachodniej (Dworzec Zachodni PKP). Powrót w dniu 23 kwietnia do godz. 15.00 na Dworzec Główny PKP w Poznaniu.

Trasy piesze:

  • rajd dwudniowy — start w dniu 22 kwietnia o godz. 13.02 ze stacji PKP Biskupice (pociąg Kolei Wielkopolskich z Poznania wyrusza o godz. 12.43), trasa: Muzeum w Uzarzewie — schronisko w Kobylnicy (nocleg), w niedzielę: spacer po okolicy, przejście na metę rajdu;
  • rajd jednodniowy — start w dniu 23 kwietnia o godz. 9.00 z pętli tramwajowej na Miłostowie, trasa: Miłostowo — Zieliniec — Gruszczyn — Kobylnica;
  • rajd jednodniowy — start w dniu 23 kwietnia o godz. 7.36 ze stacji PKP Czerwonak (pociąg Kolei Wielkopolskich z Poznania wyrusza o godz. 7.22), trasa: szlak czerwony na Dziewiczą Górę (wejście na wieżę widokową) – szlak żółty do Kobylnicy.

Trasy dowolne:

  • piesze, kolarskie (trasy rowerowe z Poznania przez Puszczę Zielonkę), motorowe, autokarowe we własnym zakresie.

Meta rajdu będzie czynna w niedzielę, 23 kwietnia w godz. 12.00-14.00 w Kobylnicy na boisku szkolnym. Na mecie dostępny będzie punkt weryfikacji OTP i Kolejowej Odznaki Turystycznej.

Uwaga!

Przed samym wyjazdem na rajd, należy sprawdzić dokładnie godzinę wyjazdu pociągu z Dworca PKP Poznań Główny. W przypadku zmiany godziny odjazdu pociągu należy skontaktować się z organizatorami rajdu.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą do 15 kwietnia listownie na adres Oddział PTTK Pracowników Kolejowych, 60-717 Poznań, ul. Kolejowa 23, tel. kom. 603 429 235, e-mail: andrzej.kudlaszyk@wp.pl. Przy zgłoszeniu należy podać: trasę, instytucję zgłaszającą, liczbę uczestników, dane kierownika drużyny (telefon, e-mail) oraz rodzaj wpłaty. Organizatorzy nie wysyłają potwierdzeń przyjęcia zgłoszenia.

Koszt udziału w rajdach pieszych na trasach jednodniowych wynosi: 10 zł — osoba dorosła, 7 zł — dzieci i młodzież. Z kolei udział w autokarowym rajdzie dwudniowym to koszt 120 zł za osobę. Na trasę pieszą dwudniową koszt to 45 zł.

Więcej informacji na temat organizacji i przebiegu poszczególnych rajdów można znaleźć na stronie internetowej:

Szczegóły:

  • Kontakt: Oddział PTTK Pracowników Kolejowych, ul. Kolejowa 23, tel. 603 429 235, e-mail: andrzej.kudlaszyk@wp.pl