Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

XLV Ogólnopolski Wiosenny Rajd do Kobylnicy

03.4.2024

Grafika artykułu: zielony logotyp PTTK Oddział Pracowników Kolejowych w Poznaniu.Oddział PTTK Pracowników Kolejowych w Poznaniu zaprasza do udziału w czterdziestym piątym Wiosennym Rajdzie do Kobylnicy. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka rodzajów tras:

Trasy autokarowe:

  • 1. rajd dwudniowy na trasie: Strzelno- Kruszwica- Biskupin (nocleg), w niedzielę: Muzeum PPP w Gnieźnie,
  • 2. rajd dwudniowy na trasie: Biedrusko- Chludowo- Jaracz- Rogoźno (nocleg), w niedzielę Muzeum w Rogoźnie,
  • 3. rajd dwudniowy na trasie: Jaracz- Rogoźno- Chludowo- Biedrusko (nocleg), w  niedzielę Pałac Biedrusko.

Wszystkie autokary wyruszą w dniu 20 kwietnia o godz. 10.00 z ul. Zachodniej (Dworzec Zachodni PKP). Powrót w dniu 21 kwietnia 2024 r. do godz. 15.30 na Dworzec Główny PKP w Poznaniu.

Trasy piesze:

  • 4. rajd dwudniowy — start 20 kwietnia o godz. 11.16 ze stacji PKP Owińska (pociąg KW z Poznania o godz. 10.54) Owińska- Annowo- Miękowo- Dziewicza Góra- Kicin- Wierzenica- Kobylnica (nocleg; 18 km). W niedzielę: przejście do Uzarzewa (Muzeum), powrót do Kobylnicy na metę rajdu (8 km).
  • 5. rajd dwudniowy — start 20 kwietnia o godz.13.59 ze stacji PKP Swarzędz (pociąg KW z Poznania 13.45) SCHiS Kobylnica (10 km). W niedzielę: przejście do Uzarzewa (Muzeum), powrót do Kobylnicy na metę rajdu (8 km).
  • 6. rajd jednodniowy — start w dniu 21 kwietnia o godz. 9.00 z pętli tramwajowej na Miłostowie, trasa: Miłostowo — Zieliniec — Gruszczyn — Kobylnica.
  • 7. rajd jednodniowy — Start 21 kwietnia o godz. 8.53 ze stacji PKP Czerwonak (pociąg KW z Poznania o godz. 8.37), szlakiem czerwonym na Dziewiczą Górę (wejście na wieżę widokową) i dalej szlakiem żółtym do Kobylnicy (13 km).

Trasy dowolne:

  • piesze, kolarskie (trasy rowerowe z Poznania przez Puszczę Zielonkę), motorowe, autokarowe we własnym zakresie.

Meta rajdu będzie czynna w niedzielę, 21 kwietnia w godz. 12.00-14.00 w Kobylnicy na boisku szkolnym. Na mecie dostępny będzie punkt weryfikacji OTP i Kolejowej Odznaki Turystycznej.

Uwaga!

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą do 13 kwietnia listownie na adres Oddział PTTK Pracowników Kolejowych, 60-717 Poznań, ul. Kolejowa 23, tel. kom. 603 429 235, e-mail: andrzej.kudlaszyk@wp.pl. Przy zgłoszeniu należy podać: trasę, instytucję zgłaszającą, liczbę uczestników, dane kierownika drużyny (telefon, e-mail) oraz rodzaj wpłaty. O przyjęciu na rajd decyduje data wpłacenia wpisowego. Organizatorzy nie wysyłają potwierdzeń przyjęcia zgłoszenia.

Koszt udziału w rajdach pieszych na trasach jednodniowych wynosi: 10 zł — osoba dorosła, 7 zł — dzieci i młodzież. Z kolei udział w autokarowym rajdzie dwudniowym to koszt 120 zł za osobę. Na trasę pieszą dwudniową koszt to 40 zł.

Więcej informacji na temat organizacji i przebiegu poszczególnych rajdów można znaleźć na stronie internetowej:

Szczegóły:

  • Kontakt: Oddział PTTK Pracowników Kolejowych, ul. Kolejowa 23, tel. 603 429 235, e-mail: andrzej.kudlaszyk@wp.pl