XVII Światowe spotkanie z kulturą romską w Poznaniu

Grafika artykułu: na zdjęciu romska artystka w tradycyjnym stroju, jest zwrócona w stronę obiektywu, ma zamknięte oczy, w uniesionych rękach trzyma krańce spódnicy.
Fot. UMP

Barwne stroje i żywiołowa muzyka pojawią się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta w najbliższą niedzielę — nadchodzi XVII Światowe spotkanie z kulturą romską. To idealna okazja, aby spędzić dzień w wyjątkowej atmosferze i lepiej poznać tę grupę etniczną.  

8 października od godz. 12.00 trwać będzie XVII Światowe spotkanie z kulturą romską. Wydarzenie rozpocznie się warsztatami wokalnymi dla początkujących, poprowadzą je Jessica i Eugeniusz Merstein. Następnie o godz. 13.00 odbędą się zajęcia taneczne z Hanką Krajnik.

W ramach wydarzenia zaplanowano liczne koncerty, na scenie pojawią się między innymi: „Jessica & Sorba”, „Sara Czureja Band” i „Loli Phabaj/ Czerwone Jabłuszko”. Wśród występów zaplanowano również pokaz duetu tanecznego „Jeg, duj, Roma”. O godz. 17.00 odbędzie się koncert finałowy. W trakcie wydarzenia dostępna będzie wystawa plastyczna prezentująca dorobek romskich artystów. Poza tym przygotowano również animacje dla dzieci i młodzieży. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Światowe spotkanie z kulturą romską to cykliczne wydarzenie mające na celu wspieranie rozwoju artystycznego oraz promocję twórców i artystów. Organizowane jest między innymi przez fundację Bahtałe Roma — Szczęśliwi Cyganie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Źródło: poznan.pl