Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu rękodzielnicze ozdoby z włóczki, m.in. koty, psy, sowy, kurki, pisanki, misie, owieczki.
Fot. z archiwum Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na kolejną, okrągłą edycję wiosennego wydarzenia. XX Jarmark Wielkanocny odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia. Na zwiedzających czeka bogata oferta rękodzieła oraz atrakcje związane z tradycjami świąt Wielkanocy. 

XX Jarmark Wielkanocny odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w godz. 11.00-17.00. Podczas imprezy będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów Polski oraz zakupić ich wyroby, takie jak palmy, pisanki, koszyczki, rzeźby, hafty, biżuterię czy tradycyjne produkty spożywcze. Na jarmarku zostaną przypomniane zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze zbliżającymi się świętami oraz wiosną.

W programie wydarzenia:

  • pokazy pracy twórców ludowych,
  • pokazy tradycji świątecznych,
  • występy zespołów ludowych,
  • wystawy okolicznościowe,
  • wiele stanowisk z unikalnymi wyrobami,
  • wiosenne prace polowe z udziałem zwierząt gospodarskich,
  • warsztaty dla dzieci.

Bilety w cenie promocyjnej: normalny – 14 zł, rodzinny (2 osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 lat) – 40 zł można nabyć poprzez stronę internetową ToBilet.pl. Ceny biletów w kasie Muzeum: normalny – 20 zł, ulgowy – 14 zł.

Do Muzeum można dojechać pociągiem Kolei Wielkopolskich z Dworca Głównego i przystanku „Dębiec” (podróż trwa ok. 20 min, budynek dworca w Szreniawie znajduje się bardzo blisko wejścia do Muzeum) lub autobusami linii nr 703, 705 i 707 (wyjazd z Górczyna, dojazd do Szreniawy zabierze ok. 20 min, dojście do Muzeum – 5 min).

Szczegóły: