Z pamiętnika archiwisty – spotkanie dla seniorów w CIS

Grafika artykułu: zdjęcie archiwalnego dokumentu - dyplom Heliodora Święcickiego.  
PANAWOP, Materiały Heliodora Święcickiego, sygn. P. III- 85. Dyplom Heliodora Święcickiego (1854-1923), współzałożyciela i pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego otrzymany od Obywatelskiego Komitetu Obrony Państwa.

Poznański Oddział Archiwum PAN zaprasza seniorki i seniorów na spotkanie z archiwistyką pt. „O spuściznach poznańskich naukowców i nie tylko. Archiwum PAN w Warszawie Oddział w Poznaniu”, które odbędzie się 19 maja w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Udział jest bezpłatny. 

W centrum Poznania, przy ul. Mielżyńskiego, w pięknym gmachu Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk znajduje się Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Jest ono jednym z dwóch oddziałów Archiwum PAN, którego siedziba znajduje się w Warszawie. Tworzenie bazy źródłowej do badań nad historią nauki i kultury polskiej jest głównym celem działalności archiwum.

O dziejach archiwum, organizacji, zasobie archiwalnym, pozyskiwaniu i opracowaniu zbiorów oraz innych ciekawostkach związanych z pracą archiwisty będzie się można dowiedzieć podczas spotkania w Centrum Inicjatyw Senioralnych, które odbędzie się 19 maja o godz. 12.00 – w programie wykład dra Jarosława Matysiaka, kierownika poznańskiego Oddziału Archiwum PAN. Osoby zainteresowane będą miały również możliwość zwiedzenia archiwum.

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: osobiście w CIS (ul. Mielżyńskiego 24) lub telefonicznie: 61 847 21 11.