Zarezerwuj wizytę w urzędzie

Mieszkańcy Poznania mogą już korzystać z ulepszonej wersji serwisu rezerwacji wizyt w urzędzie miasta. Dodatkowo teraz na wizytę można umówić się również przez bezpłatną aplikację Smart City Poznań.

Przypominamy, że w wyniku epidemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach urzędu. Aby załatwić sprawę w okienku, należy najpierw zarezerwować wizytę. Najwygodniej i najszybciej zrobić to przez internet.

W połowie października w ręce poznanianek i poznaniaków urzędnicy oddali ulepszoną wersję serwisu z systemem rezerwacji wizyt online. Nowy układ strony jest bardziej czytelny i funkcjonalny. Zwiększono kontrast, co wpływa na podniesienie jej dostępności dla osób niedowidzących. Witryna jest również responsywna. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu danego urządzenia - można z niej wygodnie korzystać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na tablecie czy smartfonie. 

Strona jest dostępna pod adresem:

POZNAN PL/REZERWACJE

Sprawy są uszeregowane wydziałami i podzielone na grupy. Przy każdej sprawie, po prawej stronie ekranu, znajdują się ikony przekierowujące na odpowiednią podstronę. Można tam:

Do serwisu rezerwacji wizyt w urzędzie miasta można się dostać również poprzez skrót na stronie głównej (żółty pasek na górze) i przez aplikację Smart City Poznań, dostępną bezpłatnie na urządzenia z systemem Android oraz iOS. 

Smart City Poznań

Aplikacja zapewnia dostęp do aktualnych powiadomień w zakresie prac drogowych, awarii, zmian w komunikacji miejskiej i innych. Dzięki Smart City Poznań mieszkaniec może zgłosić inicjatywy, takie jak wydarzenia kulturalno-społeczne czy sprawy, którymi powinny zająć się służby miejskie. Aplikacja umożliwia również udział w ankietach i sondażach, w tematach ważnych dla osiedli.

Zobacz także:

ŹRÓDŁO: POZNAN.PL