Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Zarezerwuj wizytę w ZUS: skorzystaj z e-wizyty lub umów wizytę w placówce

07.2.2022

Grafika artykułu: Plakat promujący rezerwację wizyt online lub w placówkach ZUS. Na górze, na granatowym tle napis "Bezpieczna wizyta w ZUS przez internet lub w placówce. Poniżej, na białym polu szczegóły dotyczące rezerwacji wizyt: linki do stron, wskazówki, kod QR. Na dole, na granatowym tle logotyp ZUS.W trosce o bezpieczeństwo klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił usługę e-wizyt oraz możliwość rezerwacji wizyty w placówce Zakładu.

Zamów e-wizytę

Nie musisz wychodzić z domu, aby załatwić sprawę w ZUS. Możesz spotkać się z pracownikiem ZUS przez internet – podczas e-wizyty. Potrzebujesz tylko:

  • dostępu do internetu,
  • komputera, tabletu lub telefonu z działającą kamerką, głośnikiem i mikrofonem.

Link do rezerwacji e-wizyty oraz szczegółowe informacje.

Zamów wizytę w placówce

Na wizytę możesz umówić się na dwa sposoby:

  • przez PUE ZUS

Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Następnie w menu bocznym wybierz „Wizyty”, a potem „Rezerwacja wizyty”. Wybierz miejsce spotkania. Wskaż również sprawę, którą chcesz poruszyć. Potem wybierz termin wizyty.

Ważne! Gdy będziesz szedł na umówioną wizytę, weź ze sobą swój login PUE i dokument tożsamości.

  • przez telefon

Aby zarezerwować wizytę przez telefon, zadzwoń do najbliższego oddziału ZUS (Poznań I – tel. 61 841 68 45 , Poznań II – 61 874 53 58). Podczas rozmowy podaj swoje dane (imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego) oraz sprawę, którą chcesz omówić z ekspertem ZUS. Wybierzesz również placówkę, w której ma się odbyć wizyta, oraz jej termin. Na podany podczas rezerwacji numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. W naszej placówce wpisz ten numer na ekranie urządzenia do wydawania numerków.

Ważne! Gdy będziesz szedł na umówioną wizytę, weź ze sobą swój dokument tożsamości.

Szczegóły: