Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Zostań Gwiazdą Kabaretu – bezpłatne wejściówki dla seniorów

25.5.2023

Logotyp festiwalu Zostań Gwiazdą KabaretuW ramach tegorocznej odsłony festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu o nagrodę im. Bohdana Smolenia zawalczą kabarety z różnych stron Polski, a 11 czerwca będzie można wysłuchać koncertu i wziąć udział w potańcówce. To już 21. edycja imprezy kulturalnej, w ramach której przygotowano ciekawe wydarzenia.

Program wydarzeń:

Konkurs o Nagrodę imienia Bohdana Smolenia

  • 10 czerwca, godz. 18.00
  • miejsce: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1

Temat tegorocznego konkursu to: „A tam cicho być” i „Sześć dni z życia kolonisty”. Na scenie wystąpią: Kabaret Pomoże, Kabaret A Jak!, Kwiatkowski i Bank, Klub Szyderców Bis, Ścibor Szpak oraz goście specjalni z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego: Władysław Sikora i Jarosław Sobański, w programie „Na co zszedł kabaret”. Konkurs poprowadzi Łukasz Żak Zaczek i Krzysztof Deszczyński.

Uwaga!

Dla seniorek i seniorów przewidziana jest pula darmowych biletów. Kontakt w sprawie bezpłatnych wejściówek: tel. 602 482 172, biuro@kwadrat-expo.com.pl

Urodziny Smolenia

  • 11 czerwca, godz. 17.00
  • miejsce: Skwer Bohdana Smolenia w Poznaniu (skrzyżowanie ul. Rybaki i Strzałowej)

W programie m.in. występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne, Teatru Pinezka, uczniów z  Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Na scenie zaprezentuje się też Zespół Żuki z Bydgoszczy, Kapela Góralska Straconka z Bielska-Białej. Na zakończenie odbędzie się Potańcówka na Skwerze, podczas której zagra Orkiestra Taneczna Wihajster z Wolsztyna.

Udział jest bezpłatny. Ulice wokół skweru zostaną tymczasowo zamknięte.

Wydarzenia dodatkowe

9 czerwca o godz. 17.30 na Scenie Roboczej w ramach festiwalu będzie można zobaczyć spektakl Teatru Nowego Proxima z Krakowa pt. „Kora.Boska”. Nie zabraknie znanych i lubianych utworów pochodzących z repertuaru zespołu Maanam. Bilety na koncert można kupić przez stronę bilety24.pl.

Szczegóły: