Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat

21.2.2024

Plakat informujący o bezpłatnych badaniach mammograficznych. W tle zdjęcie dwóch uśmiechniętych kobiet.LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100 proc. gwarancji powrotu do zdrowia.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 45 do 74 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej bezpłatnej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Poznaniu przy markecie Kaufland (Aleje Solidarności 42) w dniach:

  • 1 marca w godzinach od 8.30 do 14.30
  • 4 marca w godzinach od 10.00 do 17.00
  • 5 marca w godzinach od 10.00 do 17.00

Na badanie należy się zarejestrować pod numerem tel. 22 880 90 80. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy również zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Osoby biorące udział w badaniu proszone są o stawienie się w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Szczegółowe informacje: