Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Bezpłatne szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy medycznych

20.7.2023

Grafika artykułu: logotyp Hospicjum Palium.

Wychodząc ku potrzebom chorych i ich rodzin, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na wolontariuszy medycznych. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy czują potrzebę podzielenia się swoim czasem i ofiarowania cząstki siebie poprzez posługę chorym.

Program szkolenia jest opracowany we współpracy ze specjalistami wchodzącymi w skład zespołu interdyscyplinarnego opiekującego się chorym i jego najbliższymi, objętymi opieką paliatywną. Zajęcia poprowadzą lekarze, pielęgniarki, ksiądz, psychologowie, rehabilitanci oraz doświadczeni wolontariusze. Kurs obejmuje szkolenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Celem jest optymalne przygotowanie kandydatów do pełnienia posługi na rzecz chorych znajdujących się w Hospicjum i ich bliskich.

Pierwsze zajęcia odbędą się 14 września o godz. 17.00. Szkolenie potrwa około 2 miesięcy. Zajęcia odbywają się w budynku Hospicjum Palium na osiedlu Rusa 55. Zapisy na szkolenie: anna.glowacka@hospicjum-palium.pl. Na szkolenie może zostać przyjętych 50 osób, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie zostanie przesłany zwrotnie druk kwestionariusza, który należy uzupełnić i dostarczyć w pierwszym dniu szkolenia.

Warunki, które musi spełniać kandydat:

  • powinien być pełnoletni,
  • powinien być osobą bez aktywnej choroby nowotworowej,
  • być co najmniej rok po stracie, jeżeli doświadczył straty bliskiej osoby.

Szkolenie jest prowadzone w ramach projektu Wolontariat do Poznania, który jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły: