Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu seniorki i seniorzy w przestrzeniach Bramy Poznania podczas oprowadzania "Ostrów Tumski przez wieki"
Fot. Łukasz Gdak/PCD

W grudniu Brama Poznania zaprasza seniorki i seniorów na oprowadzanie poświęcone dziejom Ostrowa Tumskiego. Do końca miesiąca istnieje także możliwość zwiedzania wystawy prezentującej historię lokacyjnego Poznania. 

Harmonogram wydarzeń (wybranych):

Ostrów Tumski przez wieki: oprowadzanie dla seniorek i seniorów

  • 13 grudnia, godz. 16.00
  • udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 61 647 76 34

Podczas oprowadzania seniorzy i seniorki prześledzą najważniejsze wydarzenia, których świadkiem była poznańska wyspa katedralna. W kolejnych salach ekspozycji — Gród, Woda, Złoto i Witraż — przewodnik lub przewodniczka opowie między innymi o założeniu grodu nad Wartą, znaczeniu chrztu Mieszka I, złotym wieku renesansu, odzyskaniu niepodległości i burzliwych latach XX wieku. Oprowadzanie jest okazją do spotkania z historią i stanowi ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu.

Wystawa na kładce w Bramie Poznania: „Miasto w murach. Opowieść o przestrzeni lokacyjnego Poznania”

Wystawa mobilna opowiadająca o lokowanym przed 770 laty mieście z perspektywy urbanistyczno-architektonicznej. To bogato ilustrowana panorama prezentująca ewolucję i znaczenie historycznej przestrzeni miejskiej Poznania. Wystawa będzie eksponowana w przestrzeni kładki w budynku Bramy Poznania do końca grudnia.

Szczegóły: