Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Zdjęcie przedstawia seniorki i seniorów ze słuchawkami i audioprzewodnikami w Bramie Poznania.
Fot. Łukasz Gdak PCD

W kwietniu tradycyjnie będzie można wziąć udział w ciekawych oprowadzaniach po ekspozycji Bramy Poznania — zaplanowano m.in. kolejne spotkanie dla seniorek i seniorów. 

Harmonogram (wybranych) wydarzeń:

Oprowadzanie dla seniorek i seniorów – „Ostrów Tumski tu się Polska zaczęła”

  • 17 kwietnia, godz. 16.00

Tematem przewodnim wycieczki jest Chrzest Polski jako wynik odważnej, dalekowzrocznej decyzji księcia Mieszka I, a także jego dalekie konsekwencje i znaczenie symboliczne dla przyszłych pokoleń w czasach walki o przetrwanie narodu. Oprowadzanie jest okazją do spotkania z historią i stanowi ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu.

Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z cyklu „Wszystko jasne!”

  • 25 kwietnia, godz. 11.00

Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach mieszkańców Ostrowa Tumskiego. Ostrów to wyspa, na której już 1000 lat temu zamieszkali ludzie. To prawdopodobnie tutaj książę Mieszko I przyjął chrzest i tutaj swoje początki miało państwo polskie. Ostrów jest miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Warto go odwiedzić, by poznać, jaka jest nasza historia. Na kolejne zwiedzanie z cyklu „Wszystko jasne!” zaproszone są osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim. Chęć udziału w oprowadzaniu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed wyznaczoną datą zwiedzania.

Limit uczestników wynosi 15 osób.

„Prawy do Lewego” – przeprowadzka na drugi brzeg

  • 27 kwietnia, godz. 16.00

Oprowadzanie tematyczne po ekspozycji Bramy Poznania w połączeniu z obszarem Śródki i Ostrowa Tumskiego z okazji rocznicy lokacji. Miasto jako ośrodek przyciągający ludność stanowi odbicie aspiracji swoich mieszkańców. Dokładnie tak, jak dzisiaj, dawni mieszkańcy Poznania przeżywali w nim swoje wzloty i upadki. Gdzie jednak szukać źródeł tego wiekowego procesu? Poszukiwania najlepiej zacząć od Bramy Poznania.

Limit uczestników wynosi 25 osób.

Udział we wszystkich powyższych oprowadzaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 61 647 76 34.

W dniach 27.04 – 05.05 Brama Poznania będzie otwarta w godz. 10.00-19.00

Szczegóły: