Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu seniorzy biorący udział w oprowadzaniu po Centrum Szyfrów Enigma, niektórzy siedzą na krzesłach, niektórzy stoją w tyle pomieszczenia, seniorzy zwróceni są w stronę przewodniczki, wszyscy mają zestawy słuchawkowe.
Fot. Łukasz Gdak/PCD

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza do wzięcia udziału w spacerze śladami kryptologów. Dodatkowo w sierpniu seniorzy tradycyjnie będą mieli okazję do zwiedzenia ekspozycji CSE. Warto zajrzeć również do holu głównego — cały czas można tam znaleźć specjalną wystawę w ramach projektu „Szyfrodziewczyny”.

Najbliższe spotkania:

„Szyfry przez wieki” – zwiedzanie CSE dla seniorów

  • 31 sierpnia, godz. 16.00
  • udział na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie CSE
  • rezerwacja: tel. 61 888 45 12

Przewodnicy opowiedzą prawdziwą historię poznańskich matematyków i ich odkryć, zaproponują też wyzwania dla umysłu. Uczestnicy prześledzą kilkanaście wieków dziejów szyfrów i ukrywania informacji. Porozmawiają o dawnej i współczesnej nauce i technice i dowiedzą się, jak złamanie szyfru Enigmy wpłynęło na świat, w którym żyjemy.

Pop-upowa wystawa „Szyfrodziewczyny” w CSE

  • wstęp bezpłatny, bez zapisów,
  • wystawa dostępna do 30 grudnia w godzinach otwarcia CSE: pon. — zamknięte, wt.-pt. — godz. 9.00-18.00, sob.-niedz. — godz. 10.00-19.00.

W ramach dedykowanego kobietom projektu „Szyfrodziewczyny” w Centrum Szyfrów Enigma dostępna jest pop-upowa wystawa w holu głównym CSE, prezentująca inspirujące postacie prekursorek w dziedzinie nauk matematycznych, filozoficznych, informatycznych, w kryptologii i służbach wywiadowczych w czasie II wojny światowej, a także prekursorki rewolucji cyfrowej.

Szczegóły: