Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych: webinar

31.8.2023

Grafika artykułu: w lewym górnym rogu na zdjęciu senior i seniorka siedzą przed laptopem, patrzą na ekran, uśmiechają się, dookoła na pomarańczowym i białym tle szczegóły dotyczące webinaru.Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium pt. „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw, jak vishing i spoofing”. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium odbędzie się 4 września w godz. 10.00-12.35. Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców. Podczas spotkania seniorzy i seniorki będą mogli się dowiedzieć, jak działają przestępcy oraz jak bezpiecznie korzystać u urządzeń mobilnych, takich jak smartfon i tablet.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 1 września, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną po 1 września, potwierdzenia uczestnictwa będą przesyłane na bieżąco.

Aby uczestniczyć w spotkaniu, niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację.

Seminarium online organizowane jest w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Szczegóły: