Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Czerwcowe wydarzenia w Ósemkach

02.6.2022

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". W czerwcowym programie Teatru Ósmego Dnia sporo ciekawych wydarzeń – m.in. premiera spektaklu z okazji 30-lecia istnienia zespołu teatru oraz spotkanie z bagdadzkim poetą. Bilety dla seniorów na większość wydarzeń w cenie 10 zł. 

Program wydarzeń:

„Zamroz”: Teatr Porywacze Ciał

 • 2 czerwca, godz. 19.00
 • bilet senioralny: 10 zł

Premiera, spektakl przygotowany z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Stare spotyka się z nowym. Fragmenty spektakli nieprezentowanych od dawna łączą się z nowymi scenami.

„Wiersze, które należy mówić głośno”

 • 4 czerwca, godz. 19.00
 • bilet senioralny: 10 zł

Spotkanie z Ayoobem Khudhair Tamurem i ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego. Poeta obecnie przebywa w Turcji, gdzie schronił się po krwawym stłumieniu rewolucji w Bagdadzie w 2019 roku. Jego poezja to drzwi do wewnętrznego świata i przeżyć tych, którzy muszą podjąć próbę normalnego życia po traumie straty, nieustannego poczucia zagrożenia i strachu.

„Wąsy kota”: Teatr Łapacze Snów

 • 11 czerwca, godz. 17.00
 • Bilety: 20/10 zł

Teatr łapacze Snów to grupa dziesięciu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Być może o każdym teatrze można powiedzieć, że jest formą terapii, jednak w tym wypadku jest również formą ekspresji jego twórców. Tym razem przedstawienie opowiadać będzie o lękach, które pojawiają się w wyniku obserwacji świata z perspektywy artystów i poprzez ich wrażliwość.

„WYszarpane”: pokaz pracy powarsztatowej

 • 13 czerwca, godz. 19.00
 • bilet senioralny: 10 zł

Scena jest możliwością sprawdzenia się, aktem wspólnym i radością z bycia ze sobą. Czy jest również oderwaniem od rzeczywistości, chwilą gdzie możemy poczuć się inaczej? Z pewnością. Nie wiemy jednak, czy to jest historia właściwa, bo cóż to dzisiaj znaczy?

Spotkanie w ramach cyklu „Historie ludzi bez historii” (online)

„Pierwszy strzał”: Teatr Ósmego Dnia

 • 24 czerwca, godz. 22.30
 • wydarzenie odbędzie się  na Dziedzińcu Masztalarni CK „Zamek”
 • bilety: 20 zł

Spektakl powstał z szacunku dla ofiar Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Inspiracja dla jego twórców była mowa obrończa adwokata Stanisława Hejmowskiego w procesie dziesięciu, który w obronie robotników postawił na szali swoją karierę, rodzinę i życie. Minęły dziesięciolecia, a podstawowe cywilizacyjne zdobycze: prawo do pracy za sprawiedliwe wynagrodzenie, prawo do godnego życia, prawo do buntu, prawo do wolności dla większości mieszkańców świata ciągle są nieosiągalnym luksusem.

Szczegóły: