Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dom Bretanii w grudniu

13.12.2023
Grafika artykułu: sowa na białym, śnieżnym tle.
Fot. z archiwum Domu Bretanii

Dom Bretanii zaprasza do skorzystania z grudniowej oferty. W programie między innymi wystawy fotograficzne. Z oferty można korzystać bezpłatnie.

Harmonogram grudniowych wydarzeń:

16 października – 20 lutego: wystawa „Między światłem a cieniem. Walońska przyroda w obiektywie Emmanuela Oldenhove”

  • miejsce: Dom Bretanii
  • wstęp wolny

Emmanuel Oldenhove pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Z wyczuciem pracuje ze światłem, a swoje kadry dobiera tak, aby jak najciekawiej wyeksponować fotografowane zwierzęta czy rośliny. Z niezwykłą precyzją łapie momenty przejścia – od świtania do dnia, od pola uprawnego do dzikiej natury. Wiele zdjęć wykonał w czasie pandemii, kiedy zwykły spacer do lasu stanowił odskocznię od domowej monotonii, a fotografowi pozwolił odkryć na nowo i docenić bogactwo naturalne jego rodzinnej Walonii.

8 grudnia – 8 stycznia: wystawa fotografii zwierząt polarnych Grégory’ego Pola „Odcienie bieli”

  • miejsce: Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta, pl. Kolegiacki 17
  • wstęp wolny

Seria „Odcienie bieli” (oryginalny tytuł „Nord et Blanc”) wielokrotnie nagradzanego bretońskiego fotografa Grégory’ego Pola prezentuje zwierzęta polarne takie jak puchacz śnieżny, renifer, niedźwiedź, zając czy lis, w ich naturalnym zimowym otoczeniu. Fotografie zostały wykonane w rejonach północnych takich jak Laponia, wyspy Kerguelen czy Saint-Pierre-et-Miquelon, ale również we francuskiej Jurze.

Uwaga!

Dom Bretanii zaprasza do odwiedzin do dnia 22 grudnia i po Nowym Roku. Instytucja będzie zamknięta w dniach 26 grudnia – 1 stycznia.

Szczegóły: