Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dom Bretanii we wrześniu

01.9.2023
Grafika artykułu: archiwalna rycina, w centrum duży byk, nad nim napis w języku łacińskim. 
Rycina z archiwum Domu Bretanii

Lato dobiega końca. Może by tak w ramach jesiennych postanowień zaplanować częstsze wizyty w Domu Bretanii? W najbliższym miesiącu będzie ku temu kilka świetnych okazji!

Pokazy filmowe

We wtorek 5 września o godz. 18.00 Dom Bretanii pokaże film „Felicità” – to nieco baśniowa historia, w której prawda przenika się z fantazją, stawia jednak ona przed widzem bardzo konkretne pytanie o granice wolności w życiu małej wspólnoty jaką jest rodzina. Tydzień później, 12 września o godz. 18.00 zaprezentowany zostanie film „Twardo, miękko” o Azzedinie – młodym hodowcy ostryg z Sète, w obliczu niepowodzenia romantycznych oświadczyn z pierścionkiem ukrytym w ostrydze. Na wszystkie seanse wstęp wolny!

Zielone wykłady

W czwartek, 7 września o godz. 18.00 Dom Bretanii zaprasza na wykład online dr hab. Aleksandry Jakóbczyk-Goli pt. „Ekologia i stosunek do przyrody w dawnej Rzeczypospolitej”. Słuchaczki i słuchacze przekonają się, że dbałość o środowisko naturalne była Polakom bliska od wieków, a nawet że historycznie byliśmy w tym względzie często bardziej zaawansowani od innych krajów ówczesnej Europy. W środę 20 września o godz. 18.00 będzie okazja poznać ciekawe i nieoczywiste zastosowanie kwiatów na naszych stołach podczas wykładu „Kwiaty na stole – dla oka i podniebienia”, który wygłosi prof. Agnieszka Krzymińska- Bródka. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Wokół tematu zero waste

Zwolennicy postawy „zero” (lub „less”) waste przekonują, że warto żyć tak, aby zostawiać po sobie jak najmniej odpadów. Jakie trudności niesie ze sobą to wyzwanie ? Na to pytanie próbował odpowiedzieć paryski dziennikarz Donatien Lemaître w filmie „Moje życie bez śmieci”. Film, połączony z dyskusją z udziałem działaczki proekologicznej Virginie Little, będzie można u zobaczyć w piątek, 29 września o godz. 18.00 (wstęp wolny). W sobotę, 30 września o godz. 11.00 Dom Bretanii zaprasza na warsztaty „Jak żyć bez śmieci”, które poprowadzi Virginie Little. Zapisy pod adresem: agata@dombretanii.org.pl, udział bezpłatny.

Do 4 października w Domu Bretanii można oglądać wystawę fotografii Alaina Ameta  „Nierozłączni. Bretończycy i ich celtyckie tatuaże”.

Szczegółowy program i opis wydarzeń:

Szczegóły:

  • Kontakt: Dom Bretanii, Stary Rynek 37 (wejście od ul. Wielkiej), tel. 61 851 68 51 | Dom Bretanii: strona internetowa | Dom Bretanii: Facebook