Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dom Tramwajarza – koncert zespołu „Trupięgi”

07.2.2024
Grafika przedstawiająca zespół Trupięgi. Czterech mężczyzn ubranych na czarno a w środku kobieta w białek sukience
Plakat: Dom Tramwajarza

Dom Tramwajarza i Meskalina serdecznie zapraszają na koncert zespołu „Trupięgi”, śpiewającego piosenki do wierszy Bolesława Leśmiana. Będzie to prawdziwa uczta poezji śpiewanej, która zachwyci wielbicieli piosenki nastrojowej, uduchowionej, magicznej.

Zespół „Trupięgi” od sześciu lat prezentują poezję Bolesława Leśmiana w taki sposób, jak ją rozumieją i czują. Podążają śladami poety, grali, gdzie mieszkał i tworzył mistrz, ale przede wszystkim koncertują, by poezję Leśmiana pozostawić w słuchaczach na dłużej.

  • 23 lutego, godz. 20.00
  • miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21
  • bilety: 40 zł, w dniu koncertu 50 zł

Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora. Grupa interpretuje na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost. Ich koncerty to nie tylko muzyka, to intymne spotkanie z poezją leśmianowskich wierszy w naszej interpretacji, do której wykorzystują nie tylko muzykę, słowa, śpiew, ale także plastyczność ciał, co w całości tworzy spektakl muzyczno-poetycko-teatralny (opis pochodzi ze strony zespołu).

Bilety do nabycia na platformie GoOut oraz w Domu Tramwajarza.

Szczegóły: