Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dzień Herbaty w Palmiarni Poznańskiej

14.12.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny. Pośrodku stolik, na nim czajnik i filiżanka. Obok dwa krzesła, na nich siedzą kobiety. Rozmawiają, jedna z nich trzyma w dłoni filiżankę. Za krzesłami doniczki z kwiatami. W tle kształty palm. Zielone napisy informacyjne.Stowarzyszenie Zaparzaj wraz z Palmiarnią Poznańską zapraszają na spotkanie poświęcone herbacie. Wielbiciele tego aromatycznego napoju będą mogli — przy czarce herbaty — posłuchać o jego  historii i właściwościach.

Do 2019 roku Międzynarodowy Dzień Herbaty obchodzono 15 grudnia. Zapoczątkowany w 2005 roku w New Delhi, był celebrowany głównie przez kraje ekonomicznie i gospodarczo mocno związane z uprawą herbaty, takie jak Chiny, Sri Lanka, Indie, Bangladesz, Nepal, Wietnam, Kenia czy Tanzania, a jego cel stanowiło zwrócenie uwagi na problem sprzedaży i dystrybucji herbaty oraz warunków socjalnych, jakie zapewnia się osobom pracującym w tej branży. Jednak nadrzędnym celem Międzynarodowego Dnia Herbaty jest popularyzacja tego napoju.

W 2019 roku, na prośbę Chin, ONZ ustanowiło dzień 21 maja oficjalnym, międzynarodowym Dniem Herbaty. Członkowie Stowarzyszenia Zaparzaj są jednak bardzo przywiązani do grudniowej daty celebracji Dnia Herbaty, dlatego właśnie w grudniu będą opowiadać o herbacie (oraz ją zaparzać).

Program spotkania:

  • godz. 11.00-11.50 – O naczyniach do parzenia herbaty
  • godz. 12.00-12.50 – Przypadkowa historia herbaty
  • godz. 13.00-13.50 – Herbata i rośliny lecznicze w jednej czarce
  • godz. 14.00-14.50 – Magia Masala Chai: indyjska uczta herbaciana

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia w godz. 11.00-15.00 w Pawilonie III Palmiarni. Wejście w cenie biletu: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł.

Szczegóły: