Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, ma kremowym tle w centrum napis: "Eko Mikołajki", poniżej szczegółowe informacje o wydarzeniu, dookoła ilustracje świątecznych atrybutów.Palmiarnia Poznańska zaprasza na mikołajkowe wydarzenie. Już 10 grudnia odbędą się Ekomikołajki, podczas których będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych, a także poszerzyć wiedzę z zakresu ekologii.

Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia w godz. 10.00-15.00. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni (normalny – 16 zł, ulgowy – 12 zł). Uczestnicy będą mogli m.in. stworzyć ozdoby świąteczne z przedmiotów dostępnych w domu, a także dowiedzieć się, jak zaplanować dania w duchu zero waste. Niepotrzebne ozdoby można przynieść do Punktu Drugiego Życia Ozdób Świątecznych.

Program wydarzeń:

  • miejsce: Pawilon III

Oddział Edukacji Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta
Poznania zorganizuje Punkt Drugiego Życia Ozdób Świątecznych. Chętne osoby mogą przynieść swoje niepotrzebne lub niepasujące już do domu ozdoby świąteczne: bombki, stroiki, łańcuchy lampki itp. W zamian mogą zabrać z punktu coś innego lub odejść z myślą, że niepotrzebna ozdoba może kogoś uszczęśliwić.

Na stanowisku będzie można także wspólnie (rodzinnie lub ze znajomymi) lub samodzielnie stworzyć ozdoby świąteczne z przedmiotów dostępnych w domu, nie tworząc nowych odpadów zmieszanych. To świetna okazja, aby spędzić owocnie czas we wspólnym gronie i świątecznej atmosferze. Na chętnych czekają również warsztaty, quizy czy konkursy z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej. Będzie można się dowiedzieć wszystkiego o funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zorganizuje warsztaty tworzenia ekologicznych dekoracji świątecznych takich jak bałwanki i Mikołajki. Będzie okazja, aby stworzyć bujające się ozdoby, które będzie można wziąć ze sobą do domu i udekorować zimowo-świątecznie swój pokój. Warsztaty przeznaczone są dla każdego — od maluszka (z pomocą rodzica) do starszaka.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zaprasza z kolei do tworzenia ozdób choinkowych z materiałów recyklingowych, w tym ze starych płyt, słoików, rolek po papierze toaletowym. Będzie przy tym okazja do edukacji z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami. Dodatkowo przy stoisku będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną za pomocą losowanych pytań z kuli. Dla uczestników przewidziane są drobne nagrody.

  • miejsce: Sala dydaktyczna

Oddział Edukacji Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta poprowadzi spotkanie „Zasady zero waste w domu”. Uczestnicy dowiedzą się, jak zaplanować świąteczne dania w duchu zero waste – tak, aby nic się nie zmarnowało. Poznają także pomysły na domowe środki czystości, które można wykorzystać podczas przedświątecznych porządków.

Szczegóły: