Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Fest Księgarnia – głosowanie trwa do końca lipca

19.7.2022

W plebiscycie można głosować na ulubioną niesieciową księgarnię poznanianek i poznaniaków. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia. 

Grafika artykułu: Na niebieskim tle duży napis "Fest", litery tworzą tomy książek, poniżej białe napisy informujące o szczegółach plebiscytu, na dole logotypy organizatorów i partnerów projektu.Miejski program Fest Księgarnia, w ramach którego realizowany jest plebiscyt na ulubioną, niesieciową księgarnię poznaniaków, jest formą promocji księgarstwa i zachętą do spotkań z książką.

Małe kameralne księgarnie z autorskim wyborem oferty literackiej, a często także z własnymi, ciekawymi programami popularyzującymi czytelnictwo, budują klimat miasta oraz przyciągają i integrują lokalne społeczności. W Poznaniu działa około 30 takich miejsc. Są to księgarnie stacjonarne lub antykwariaty księgarskie, zarówno specjalistyczne, jak i ogólnoasortymentowe, które nie są częścią większej sieci.

Plebiscyt Fest Księgarnia, organizowany od zeszłego roku z inicjatywy przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miasta, Grzegorza Jury, jest jednym z działań wspierających kulturę w Poznaniu. Uczestnicy zabawy będą mogli nie tylko oddać głos, ale też dołączyć swoją opinię. Najciekawsze spośród nich nagrodzone zostaną voucherami na zakupy w opisanej księgarni.

W rywalizacji biorą udział sklepy autorskie, wymienione w wykazie prowadzonym przez Polską Izbę Książki. Dziesięć z najwyższą liczbą głosów w plebiscycie otrzyma tytuł „Fest Księgarnia” oraz nagrody pieniężne. Pula wynosi 52 tys. złotych. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.

Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej i potrwa do 31 lipca. Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej Fest Księgarnia. Tam też znajduje się regulamin konkursu. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi do końca sierpnia.

Organizatorem plebiscytu jest Miasto Poznań, a operatorem Wydawnictwo Miejskie Posnania. Patronat nad wydarzeniem objęli: Polska Izba Książki i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Patronat honorowy: Przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania – Grzegorz Jura.

Źródło: www.poznan.pl