Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Filia Sztuki w Bibliotece Raczyńskich

14.4.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu białe regały z książkami w historycznym gmachu biblioteki, przez okna do pomieszczenia wpada światło słoneczne, na suficie złota sztukateria i ozdobne, historyczne żyrandole. 
Fot. z archiwum Biblioteki Raczyńskich

Na pierwszym piętrze historycznego gmachu Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności od kwietnia można korzystać z Filii Sztuki. W jej zasobach znajduje się ok. 32 tys. książek i ok. 34 tys. zbiorów muzycznych.

Czytelnicy znajdą tam literaturę popularnonaukową o architekturze, rzeźbie, rysunku, muzyce, teatrze, a także filmie, wzornictwie i modzie. Lekturę dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teorią i historią sztuki, jak i osoby o sprecyzowanych zainteresowaniach, poszukujące szczegółowych opracowań. W przestrzeniach filii, w ponad 100 działach tematycznych, będzie można pożyczyć biografie artystów, publikacje z zakresu historii kultury, książki o wnętrzach, plakacie, ilustracji książkowej, rzemiośle artystycznym, teorii komiksu.

Filia Sztuki to też bogate zbiory poświęcone muzyce. Poza książkami, wielbiciele różnych gatunków muzycznych znajdą tu szeroki wybór płyt CD i winyli: od klasyki przez jazz, po muzykę tradycyjną i rozrywkową. Płyty CD można pożyczać, a płyt winylowych posłuchać na miejscu.

Filia jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 20.00 oraz w soboty od 10.00 do 17.00, kontakt: tel. 61 885 89 80.